Betcris – nowa siła na polskim rynku zakładów?

Betcris to najnowsza firma, która uzyskała licencję Ministerstwa Finansów na przyjmowanie i udzielanie zakładów wzajemnych. Legalny bukmacher wystartował już w Polsce, czy będzie w stanie przenieść doświadczenie z zagranicznych rynków?

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany!

2017 rok na zawsze zapisał się na kartach historii w polskiej branży zakładów bukmacherskich. Właśnie wtedy weszła w życie ustawa hazardowa, która miała na celu ograniczyć działalność szarej strefy na terenie naszego kraju. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że po części udało się to zrealizować, ponieważ wpływy nielegalnych bukmacherów, którzy nie odprowadzają podatku na terenie naszego kraju zmalały, jednak nadal stanowią sporą część bukmacherskiego tortu.

Wprowadzenie ustawy hazardowej spotkało się z negatywną opinią graczy, którzy od 2017 roku zostali objęci 12% podatkiem od stawki zakładu. Obecnie zawierając kupon za 100 złotych, nie grasz realnie za taką kwotę, a za 88 złotych. Takie przepisy sprawiają, że wielu graczy nadal szuka drogi, aby korzystać z usług nielegalnych bukmacherów, którzy nie wymagają podatku od stawki. Musisz jednak pamiętać, że korzystanie z usług zakazanych podmiotów na terenie naszego kraju może się skończyć wysoką grzywną, a także mieć poważniejsze konsekwencje prawne. Dostęp do stron nielegalnych bukmacherów na terenie naszego kraju jest wyłączony.

Wprowadzenie ustawy hazardowej sprawiło, że na rynku doszło do sporych roszad. Na początku zapanowała dominacja STS, Fortuny, a także Totolotka, czyli najbardziej znanych z legalnych bukmacherów, jednak z każdym kolejnym rokiem, a nawet miesiącem dołączają nowe podmioty. Najnowszym nabytkiem strefy legalnych bukmacherów jest Betcris. Nazwa tego bukmachera może Ci się kojarzyć, ponieważ jest to jeden z największych operatorów w krajach Ameryki Łacińskiej. Betcris zyskał spore uznanie w tamtych rejonach, a teraz stara się przebić w Europie. Czy wejście tego bukmachera na polski rynek okaże się tak udane, jak chociażby Superbet? Betcris zakłady bukmacherskie na starcie mają w ręku wszystkie atuty, aby powtórzyć, a nawet przebić osiągnięcia konkurencji, która wystartowała w ostatnim czasie.

Betcris - legalny bukmacher

Sama nazwa tego bukmachera może się kojarzyć z zagranicznym podmiotem, dlatego na początku wielu graczy może się zastanawiać, czy korzystanie z jego usług jest zgodne z prawem? Tak, mogę to napisać z pełnym przekonaniem — Betcris to nowy legalny bukmacher, który rozpoczął działania na terenie naszego kraju w końcówce sierpnia. Firma posiada siedzibę w Gdyni, a licencję uzyskała po odkupieniu jej od spółki Mr BET.

Jeśli masz zamiar skorzystać z oferty tego bukmachera, to nie musisz się obawiać żadnych konsekwencji prawnych. Wszystko jest zgodnie z przepisami. Obecnie na polskim rynku znajduje się już kilkunastu legalnych bukmacherów i ta liczba prawdopodobnie będzie szybko rosła z kolejnymi miesiącami, ponieważ chętnych na uzyskanie licencji w Polsce nie brakuje. Większość firm w tym momencie koncentruje się na kanale online, co stwarza ogromną konkurencję i lepsze warunki dla samych graczy.

Betcris - zakłady bukmacherskie

Co ciekawego czeka na Ciebie po rozpoczęciu przygody z Betcris? Na pierwszy rzut oka trzeba przyznać, że już sama strona internetowa, a mówiąc dokładniej - jej interfejs prezentuje się naprawdę dobrze. Wszystko jest przejrzyste, ciężko się zgubić, a oferta zakładów bukmacherskich Betcris jest czytelna.

Po starcie tego bukmachera większość pozytywnych opinii dotyczyła właśnie oferty zakładów sportowych, ponieważ trzeba przyznać, że pod tym kątem Betcris zakłady bukmacherskie, to z miejsca czołówka polskiego rynku. Porównanie możemy rozpocząć od najważniejszego punktu w ofercie, czyli typów i propozycji na piłkę nożną. Nie ma wątpliwości, że właśnie futbol jest najchętniej obstawianym sportem w naszym kraju, dlatego też większość nowych bukmacherów koncentruje się na topowej ofercie piłkarskiej. W przypadku Betcris zadanie zostało wykonane. Na stronie głównej dostępne są wszystkie najważniejsze ligi europejskie, a także sporo egzotycznych kierunków, które również są często obierane przez polskich graczy w poszukiwaniu mniej mainstreamowych wyborów. Przechodząc do meritum, w ofercie zakładów bukmacherskich Betcris na najważniejsze rozgrywki, jak Liga Mistrzów, Ekstraklasa, czy też Premier League - znajduje się średnio ponad 300 rozszerzeń do wyboru. Dla porównania pozostali bukmacherzy często oscylują w granicach połowy tego wyniku. Betcris z miejsca wyznacza trendy, co powinno stanowić ogromną przewagę nad konkurencją.

Trzeba również przyznać, że w pozostałych dyscyplinach sportowych również oferta jest na najwyższym poziomie. O Betcris bardzo dużo mówi się w kręgach esportu, ponieważ od razu po wejściu tego operatora gracze zauważyli, że ten sektor będzie bardzo mocno obstawiony. Legalni bukmacherzy od kilku lat mocno inwestują w esport, jednak w przypadku Betcris widać, że ma być to jedna z głównych sił napędowych.

W Betcris znajdziesz również możliwość skorzystania z oferty sportów wirtualnych. Jest to ciekawy rodzaj ucieczki od prawdziwego sportu, ponieważ w tym przypadku o wynikach w całości decyduje algorytm. Obstawiając sporty wirtualne musisz pamiętać, że nie jest to realna rozgrywka, a tylko generowane zdarzenia przez system. Analiza opiera się głównie na podstawie statystyk, a także przeczucia typera. Sporty wirtualne dla wielu osób są alternatywą i ciekawym uzupełnieniem, gdy oferta w prawdziwym sporcie kuleje. W Betcris fani sportów wirtualnych znajdą również okolicznościowe promocje.

Rejestracja w Betcris

Rejestracja u legalnych bukmacherów nie jest skomplikowana, jednak zawiera poszczególne aspekty, które są konieczne do uzupełnienia ze względów prawnych. Zakłady bukmacherskie w Polsce są dostępne dla osób, które ukończyły 18 lat, dlatego też konieczna jest weryfikacja czy użytkownik jest pełnoletni i może zgodnie z prawem korzystać z oferty bukmacherów. W tym celu podawany jest skan dowodu osobistego, który trzeba wysłać przy rejestracji konta stałego. Konieczne jest również podanie innych danych osobowych, których wymaga bukmacher, jak numer konta, imię i nazwisko i tak dalej. Pamiętaj jednak, że każdy z legalnych bukmacherów, w tym również Betcris, ma obowiązek ochrony tych danych zgodnie z panującymi w naszym kraju przepisami. Nie musisz się martwić o ich bezpieczeństwo. Rejestracja konta stałego zajmuje kilka minut, jednak po jej dokonaniu możesz rozpocząć grę i nie musisz obawiać się ograniczeń.

Alternatywnym wyborem do rejestracji u bukmachera Betcris jest opcja założenia konta tymczasowego. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to możliwość dokonania szybkiej rejestracji, w której podajesz kilka danych, nie musisz dodawać skanu dowodu osobistego, czy numeru konta i już możesz rozpocząć przygodę. Gdzie leży haczyk? Haczyków nie ma, jednak pamiętaj, że konto tymczasowe jest ograniczone czasowo, a po upływie terminu musisz przejść na konto stałe, jeśli chcesz kontynuować grę u tego bukmachera. Na koncie tymczasowym nie masz również możliwości wypłaty środków, konieczna jest również pełna rejestracja. Oprócz tego wszystkie pozostałe opcje są dostępne.


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Obstawianie zakładów wzajemnych jest możliwe po ukończeniu 18 lat.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betcris.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 19.12.2019 r. o nr PS4.6831.1.2019.


Autor tekstu: Mateusz Nowak - redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje