Adgar Poland – koncepcja zrównoważonego rozwoju

Adgar Poland - właściciel i zarządca nieruchomości biurowych na terenie Warszawy, konsekwentnie realizuje swoją strategię zgodną z koncepcją zrównoważonego rozwoju, za którą w 2018 roku otrzymał certyfikat LEED Gold. W lipcu, wraz z początkiem wakacji i wznowieniem działalności jednej ze swoich linii biznesowych – AdgarFIT, Adgar rozpoczął współpracę z aplikacją Activy. W ramach akcji pt. Rowerowe Lato z AdgarFIT mieszkańcy Warszawy i okolic za pośrednictwem wspomnianej aplikacji przez trzy wakacyjne miesiące zbierali punkty za przejechane kilometry. Aplikacja dała też możliwość śledzenia swoich postępów, liczbę odbytych przejazdów i miejsce w rankingu. W przeliczeniu na kilogramy każdy z użytkowników mógł zaobserwować, jak dużo dwutlenku węgla nie dostało się do powietrza wraz z wyborem roweru jako środka komunikacji. Ten ostatni punkt idealnie wpisał się więc w ekologiczne dążenia Adgar Poland, powiązane ze sportową działalnością społeczności AdgarFIT.

Za sukcesem otwartego konkursu niepodważalnie kryją się jego uczestnicy, którzy zrezygnowali z jazdy samochodem czy komunikacją miejską a przerzucili się na dwa kółka. Co więcej najemcy Adgar Poland mogli bezpłatnie wypożyczać rowery marki BMW, a także za symboliczną opłatą korzystać z rowerowni, gdzie zebrane środki zostały przekazane na Fundację Podaj Dalej.

Wystarczyło pobrać aplikację, wybrać z listy otwarty konkurs, zbierać punkty i podążać za sportowym duchem rywalizacji śledząc postępy swoje i innych w rankingu przejazdów.

Motywacją dla uczestników była możliwość wymiany swoich zdobytych kilometrów na nagrody przygotowane przez najemców oraz partnerów Rowerowego Lata z Adgar FIT takie jak: tygodniowy  bezpłatnym dostępem do jednego z najlepszych warszawskich Co-workingów Brain Embassy, bezpłatne wejście na zajęcia w N.A.Y.S Not Another Yoga Studio, voucher na próbny trening, pomiar i analizę składu ciała wraz z konsultacją lub 50% zniżki na miesiąc abonamentu w Orangetheory Fitness, jednorazowe wejście oraz analiza składu ciała w Calypso Fitness Club Ochota Adgar, voucher na szkolenie baristyczne oraz zestaw kaw Selezione w Segafredo Zanetti, voucher na zestawy lunchowe lub live cooking w Restauracji Na Zdrowie, rozpiska żywieniowo- treningowa, 20% zniżki na plany treningowe lub 15% zniżki na asortyment Supplements Depot prowadzony przez trenera, dietetyka oraz szkoleniowca Pawła Głuchowskiego, 10% zniżki na wybrany asortyment w showroomie Fitshop,  oraz gadżety sportowe idealnie nadające się na rower przez pomysłodawcę wyzwania - Adgar FIT.

Już po pierwszym miesiącu zarejestrowanych było 369 aktywnych uczestników, 76629,4 przejechane kilometry oraz  6076 przejazdów a z każdym tygodniem liczby rosły w szybkim tempie.

Po raz kolejny mieliśmy okazję przyglądać się inicjatywie integracji, zdrowej rywalizacji, zabawy poprzez sport, motywowania innych do działania oraz pracy zespołowej dzięki której przez 3 miesiące 505 osób zamieniło swoje dotychczasowe środki transportu na rower, przejechało 281 000 km i przyczyniły się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza o 70 257 kg CO2. To się nazywa wynik!

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje