Liga argentyńska - 5. kolejka Primera Division: Racing Club - Godoy Cruz 3-1 (3-1)

W pojedynku 5. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 1 września, zespół Racing Club wygrał z Godoy Cruz 3-1 (3-1).

5. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-09-01 01:00 | Stadion: Estadio Presidente Juan Domingo Perón | Arbiter: G. Delfino
S. García 38'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Godoy Cruz zajmował 22., natomiast drużyna Racing Club - 23. pozycję.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Racing Club wygrał aż 10 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko sześć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Racing Club w 32. minucie spotkania, gdy Darío Cvitanich zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Walter Montoya.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Santiago García. Przy strzeleniu gola asystował Agustín Manzur.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Joaquín Varela z Godoy Cruz. Była to 42. minuta starcia.

Szybko po stracie gola drużyna Racing Club ponownie objęła prowadzenie. W 43. minucie Lisandro Lopez dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

Drużyna Godoy Cruz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Diego González. Asystę przy golu ponownie zanotował Walter Montoya.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alejandra Donattiego z Racing Club, a w 65. minucie Juana Andradę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Darío Cvitanich został zmieniony przez Jonathana Cristaldo.

W tej samej minucie w drużynie Godoy Cruz doszło do zmiany. Marcelo Freites wszedł za Franca Gonzáleza. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabiána Henríqueza z Godoy Cruz, a w 76. minucie Davida Barbonę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Racing Club postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Waltera Montoyę. Na boisko wszedł Nery Domínguez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Racing Club doszło do zmiany. Matías Rojas wszedł za Davida Barbonę. W 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jonathan Cristaldo, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Godoy Cruz doszło do zmiany. Tomás Badaloni wszedł za Juana Andradę.

Roberto Ramírez
47′ Alejandro César Donatti
Joaquín Varela42′
76′ 83′ David Matías Barbona
Juan Francisco Brunetta
Marcelo Diaz
Juan Andrada65′ 90′
 45′ Diego Hernán González
Franco Raúl González65′
76′ Walter Iván Montoya
Fabián Gastón Henríquez68′
 43′ (k.) Lisandro Lopez
Agustín Manzur
 32′ 65′ Darío Cvitanich
Santiago Damián García Correa  38′
Javier Hernán García
Andrés Ulises Mehring
Lucas Alfonso Orbán Alegre
Nahuel Arena
76′ Nery Andrés Domínguez
Miguel Isaías Jacquet Duarte
83′ Matías Nicolás Rojas Romero
Leandro Vella
Evelio Ramón Cardozo
Tomás Oscar Badaloni90′
65′ 89′ Jonathan Ezequiel Cristaldo
Marcelo Freites65′
Gastón Nicolás Reniero
Miguel Ángel Merentiel Serrano

Drużyna Racing Club była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Racing Club w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.