Liga argentyńska - 5. kolejka Primera Division: Atlético Tucumán - Arsenal de Sarandí 1-0 (1-0)

1 września w Sanie Miguel de Tucumánie odbyło się starcie 5. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico Tucuman i Arsenalu de Sarandi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Tucuman 1-0.

5. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-09-01 16:00 | Stadion: Estadio Monumental Presidente José Fierro | Arbiter: A. Penel
Atlético Tucumán
Arsenal de Sarandí
1
0
M. Ortiz 20'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Atletico Tucuman przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Arsenalu de Sarandi zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Atletico Tucuman wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Marcelo Ortiz dla zespołu Atletico Tucuman. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Gonzalo Castellani.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Atletico Tucuman: Javierowi Toledowi w 24. i Brunonowi Bianchiemu w 25. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Tucuman.

W 49. minucie czerwoną kartkę obejrzał Javier Toledo, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 57. minucie Lautaro Parisi został zastąpiony przez Juana Garcíę.

W 58. minucie Mateo Carabajal został zmieniony przez Fernanda Torrenta, co miało wzmocnić drużynę Arsenalu de Sarandi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomása Cuella na Ariela Rojasa w 63. minucie oraz Gonzala Castellaniego na Lucasa Melana w tej samej minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Arsenalu de Sarandi doszło do zmiany. Juan Kaprof wszedł za Joela Soñorę. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabia Pereyrę z Arsenalu de Sarandi, a w 89. minucie Leandra Díaza z drużyny przeciwnej.

W 86. minucie w drużynie Atletico Tucuman doszło do zmiany. Ramiro Carrera wszedł za Cristiana Erbesa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maximiliano José Gagliardo
25′ Bruno Félix Bianchi Massey
Mateo Carabajal58′
Yonathan Emanuel Cabral
Emiliano Ramiro Papa
Luciano Fabián Monzón
Fabio Jesús Pereyra84′
 20′ Marcelo Damián Ortiz
Franco Sbuttoni
Guillermo Gastón Acosta
Jesús Miguel Soraire
70′ Gonzalo Pablo Castellani
Nicolás Giménez
63′ Tomás Esteban Cuello
Lucas Ezequiel Piovi
86′ Cristian Damián Erbes
Joel Soñora73′
89′ Leandro Nicolás Díaz
Lautaro Joel Parisi57′
24′ 49′ Javier Fabián Toledo
Ezequiel Edison Rescaldani
Franco Pizzicanella Blasi
Daniel Sappa
Dylan Gissi
Fernando Torrent Guidi58′
86′ Ramiro Ángel Carrera
Alejo Antilef
José Luis Fernandez
Emiliano Jorge Rubén Méndez
63′ Ariel Mauricio Rojas
Ezequiel Adrián Cérica
Augusto Diego Lotti
Juan Manuel García57′
70′ Lucas Santiago Melano
Juan Cruz Kaprof73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Atletico Tucuman, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.