Liga argentyńska - 3. kolejka Primera Division: Estudiantes - Independiente Avellaneda 3-0 (0-0)

20 sierpnia w La Plata odbyło się spotkanie 3. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Estudiantes i Independiente Avellaneda. Mecz zakończył się zwycięstwem Estudiantes 3-0.

E. Kalinski 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół Estudiantes wygrał 19 razy i zanotował 10 porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Estudiantes wyszła w zmienionym składzie, za Ivána Gómeza wszedł Nahuel Estévez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Estudiantes w 47. minucie spotkania, gdy Ángel Gonzalez strzelił pierwszego gola. W 58. minucie za Martína Beníteza wszedł Andrés Roa.

W 68. minucie w zespole Independiente Avellaneda doszło do zmiany. Fabricio Bustos wszedł za Cecilia Domíngueza.

Drużyna Independiente Avellaneda ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Diego García. Bramka padła po podaniu Facunda Mury.

W 76. minucie w drużynie Independiente Avellaneda doszło do zmiany. Cristian Chávez wszedł za Jorge Figala.

Niedługo później Enzo Kalinski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Estudiantes, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Chwilę później trener Estudiantes postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Luisa Castro wszedł Nazareno Colombo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W doliczonym czasie gry w drużynie Estudiantes doszło do zmiany. Gastón Fernández wszedł za Ángela Gonzaleza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Alexander Nahuel Barboza Ullúa45′
18′ Facundo Mura
Jorge Nicolás Figal18′ 76′
Facundo Sánchez
Alan Javier Franco
Jonathan Cristian Schunke
Juan Manuel Sánchez Miño
 47′ 90′ Ángel Gonzalez
Domingo Felipe Blanco
88′ Luis Manuel Castro Cáceres
Lucas Daniel Romero
 72′ Diego Gonzalo García Cardozo
Martín Nicolás Benítez58′
46′ Iván Gómez
Silvio Ezequiel Romero
 83′ 37′ Enzo Maximiliano Kalinski
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz68′
Federico Rafael González
Sebastián Alberto Palacios
Emilio Emiliano González
Milton David Álvarez
88′ Nazareno Colombo
Fabricio Bustos Sein68′
Iván Erquiaga
Gaston Silva
46′ Nahuel Estévez
Nicolás Mario Domingo
90′ Gastón Nicolás Fernández
Pablo Javier Pérez
Edwar Manuel López Gomez
Andrés Felipe Roa Estrada58′
Mateo Retegui
Cristian Gabriel Chávez76′

Zespół Estudiantes zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.