Liga argentyńska - 3. kolejka Primera Division: Colon de Santa Fe - Gimnasia 2-1 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 19 sierpnia, drużyna Colon de Santa Fe wygrała z Gimnasia 2-1 (1-0).

3. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-08-19 22:45 | Stadion: Estadio Brigadier General Estanislao López | Arbiter: J. Bali?o
Colón de Santa Fe
Gimnasia y Esgrima La Plata
2
1
W. Morelo 40',90'
P. Velázquez 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Gimnasia wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko siedem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie kartkę dostał Marco Torsiglieri z Gimnasia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Colon de Santa Fe w 40. minucie spotkania, gdy Wilson Morelo strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Ricarda Díaza.

W 44. minucie sędzia ukarał kartką Horacia Tijanovicha, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Colon de Santa Fe.

Na drugą połowę jedenastka Gimnasia wyszła w zmienionym składzie, za Horacia Tijanovicha wszedł Pablo Velázquez. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Maximiliano Coronel z drużyny gości.

W 53. minucie Gonzalo Escobar zastąpił Marcela Estigarribię.

Piłkarze Gimnasia odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo Velázquez. W zdobyciu bramki pomógł Leonardo Morales.

Między 61. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Colon de Santa Fe: Tomás Chancalay, Mauro Da Luz, na ich miejsce weszli: Rodrigo Aliendro, Luis Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maximiliana Comby, Claudia Spinellego zajęli: Agustín Bolívar, Matías Gómez. Od 62. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gimnasia i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wilson Morelo z Colon de Santa Fe. Przy strzeleniu gola asystował Marcelo Estigarribia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Maximiliano Ángel Coronel50′
53′ Gonzalo Daniel Escobar
Víctor Hugo Ayala Núñez
62′ Federico Eduardo Lértora
Ariel Matías García84′
Fernando Zuqui
Leonardo Morales
67′ Mauro Andrés Da Luz Regalado
Claudio Paul Spinelli81′
 40′, 90′ Wilson David Morelo López
Horacio Gabriel Tijanovich44′ 46′
61′ Tomás Alejandro Chancalay
Maximiliano Gabriel Comba70′
Ignacio Francisco Chicco
Nelson Federico Insfrán
Lucas Javier Acevedo
Germán Guiffrey
61′ Rodrigo Germán Aliendro
Lucas Matías Licht
53′ Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Agustín Gabriel Bolívar70′
Santiago Pierotti
Franco Gabriel Mussis
Nicolás Leguizamón
Matías Nicolás Gómez81′ 90′
67′ Luis Miguel Rodríguez
Pablo César Velázquez Centurión46′  54′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.