Liga argentyńska - 23. kolejka Primera Division: Defensa y Justicia - Juventud Catolica 2-0 (0-0)

7 marca na Estadio Norberto Tito Tomaghello we Florencio Vareli odbył się mecz 23. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Defensa y Justicia i Juventudu Catolica. Starcie zakończyło się zwycięstwem Defensa y Justicia 2-0.

23. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-03-07 22:00 | Stadion: Estadio Norberto Tito Tomaghello | Arbiter: N. Lamolina
CSD Defensa y Justicia
CA Patronato de la Juventud Católica
2
0
F. Márquez 66'
H. Martínez 73'

Drużyna Juventudu Catolica przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Defensa y Justicia wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Defensa y Justicia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie na plac gry wszedł Francisco Cerro, a murawę opuścił Nelson Acevedo.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Dardo Miloc z Juventudu Catolica. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Juventudu Catolica rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela Compagnucciego wszedł Lautaro Torres. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Francisca Cerra z Defensa y Justicia, a w 64. minucie Brunona Urribarriego z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Braian Ojeda został zastąpiony przez Enza Coacciego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Defensa y Justicia w 66. minucie spotkania, gdy Fernando Márquez strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Kibice Juventudu Catolica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolása Delgadilla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Bruno Urribarri.

W 69. minucie w drużynie Juventudu Catolica doszło do zmiany. Hugo Silveira wszedł za Darda Miloca. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lautaro Torres osłabiając tym samym zespół Juventudu Catolica. W tej samej minucie w drużynie Defensa y Justicia doszło do zmiany. Adonis Frías wszedł za Francisca Pizziniego.

Niedługo później Héctor Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Defensa y Justicia, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Defensa y Justicia: Neriemu Cardozowi w 87. i Héctorowi Martínezowi w 90. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Leandro Lucas Marín
 73′ 90′ Héctor David Martínez
Oliver Paz Benítez
Juan Gabriel Rodríguez
Bruno Saúl Urribarri64′ 69′
Rubén Alejandro Botta Montero
Gabriel Carlos Compagnucci46′
87′ Neri Raúl Cardozo
Fernando David Luna
5′ Nelson Fernando Acevedo
Dardo Federico Miloc45′ 69′
64′ Braian Óscar Ojeda Rodríguez
Gabriel Ávalos Stumpfs 90′ (k.)
 66′ (k.) Fernando Andrés Márquez
Cristian Alberto Tarragona
71′ Francisco Andrés Pizzini
Lautaro Comas
Nicolás Gastón Avellaneda
Federico Costa
71′ Adonis Uriel Frías
Mathías Nicolás Abero Villan
Gonzalo Rubén Piovi
Federico Mancinelli
Cristian Nahuel Barrios
Nicolás Delgadillo Godoy69′
5′ 55′ Francisco Javier Cerro
Damián Oscar Lemos
64′ Enzo Gabriel Coacci