Liga argentyńska - 23. kolejka Primera Division: CA Banfield - CA Huracán Buenos Aires 0-3 (0-1)

W starciu 23. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 7 marca, zespół Banfieldu przegrał z Huracánem Buenos Aires 0-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Florencio Solá w Lomasie de Zamorze.

A. Chávez 78'

Drużyna Huracánu Buenos Aires przed meczem zajmowała 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Huracánu Buenos Aires wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał kartkę Nery'emu Leyesowi, piłkarzowi gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Martín Ojeda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huracánu Buenos Aires, strzelając gola w 32. minucie starcia. Asystę zaliczył Belekyan Briasco.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Gonzalo Bettini z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Huracánu Buenos Aires.

Na drugą połowę zespół Banfieldu wyszedł w zmienionym składzie, za Nery'ego Leyesa wszedł Jesus Datolo. Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie Agustín Urzi został zastąpiony przez Nicolása Bertola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Huracánu Buenos Aires w 63. minucie spotkania, gdy Nicolás Cordero zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Huracán Buenos Aires: Fernandowi Pellegrinowi w 70. i Maurowi Bogadowi w 74. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Huracánu Buenos Aires w 78. minucie spotkania, gdy Andrés Chávez zdobył trzecią bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Rodrigo Cabral wszedł za Belekyana Briasca.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Lucas Gabriel Merolla
13′ 46′ Nery Francisco Leyes
Saúl Savin Salcedo Zárate
Jorge Rodriguez
Santiago Hezze51′
62′ Agustín José Urzi
Martín Exequiel Ojeda  32′
Pablo César Velázquez Centurión
Francisco Sebastián Ramírez73′
62′ Cristian Agustín Fontana
Mauro Ezequiel Bogado73′ 74′
46′ Jesus Alberto Datolo
Rodrigo Ezequiel Cabral81′
Junior Gabriel Arias Cácerers
Andrés Eliseo Chávez77′  78′
62′ Nicolás Santiago Bertolo
Agustín Alejandro Curruhinca

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Huracánu Buenos Aires. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Huracánu Buenos Aires w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.