Liga argentyńska - 22. kolejka Primera Division: Racing Club - Newell's Old Boys 1-1 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 28 lutego, jedenastka Racing Club zremisowała z Newell's Old Boys 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Presidente Juan Domingo Perón w Avellanedzie.

22. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-28 23:00 | Stadion: Estadio Presidente Juan Domingo Perón | Arbiter: F. Tello
Racing Club de Avellaneda
Newell's Old Boys Rosario
1
1
L. Miranda 38'
S. Palacios 66'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Racing Club zajmował piątą, natomiast drużyna Newell's Old Boys - szóstą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Newell's Old Boys wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Racing Club próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Racing Club w 38. minucie spotkania, gdy Leonel Miranda zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Walterowi Montoi z Racing Club. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Racing Club.

Trener Racing Club postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Darío Cvitanich, a murawę opuścił Matías Rojas. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Racing Club: Eugeniowi Menie w 59. i Gabrielowi Ariasowi w 64. minucie.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie wynik ustalił Sebastián Palacios. W zdobyciu bramki pomógł Julián Fernández.

W 68. minucie za Pabla Péreza wszedł Denis Rodríguez. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Racing Club doszło do zmiany. Benjamín Garré wszedł za Waltera Montoyę. Chwilę później trener Newell's Old Boys postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Luísa Leala. Na boisko wszedł Lucas Albertengo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 84. minucie Iván Pillud został zmieniony przez Alexisa Sota, co miało wzmocnić jedenastkę Racing Club. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiána Palaciosa na Rodriga Salinasa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Newell's Old Boys: Marianowi Bíttolowi w 86. i Alanowi Aguerremu w 88. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Leal
64′ Gabriel Arias Arroyo
Alan Aguerre88′
Mauricio Leonel Martínez
Mariano Bíttolo86′
59′ Eugenio Mena
Santiago Juan Gentiletti Selak
84′ Iván Alexis Pillud
Cristian Franco Lema
Leonardo Germán Sigali
Matías Orihuela
Marcelo Diaz
Julián Rodrigo Fernández
 38′ Leonel Ariel Miranda
Pablo Javier Pérez68′
40′ 76′ Walter Iván Montoya
Braian Abel Rivero
57′ Matías Nicolás Rojas Romero
Nelson Martín Ibáñez
84′ Alexis Nahuel Soto
Fabricio Bautista Fontanini
Tiago Nahuel Banega
Nicolás Castro
David Matías Barbona
Manuel Tadeo Llano Massa
57′ Darío Cvitanich
Denis Rodríguez68′
76′ Benjamín Antonio Garré
Lucas Gabriel Albertengo80′
Gastón Nicolás Reniero
Rodrigo Javier Salinas90′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.