Liga argentyńska - 21. kolejka Primera Division: Newell's Old Boys - Colon de Santa Fe 4-0 (2-0)

W starciu 21. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Newell's Old Boys wysoko wygrał z Colon de Santa Fe 4-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Marcelo Alberto Bielsa w Rosario.

C. Lema 81'

Zespół Colon de Santa Fe przed meczem zajmował 21. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Colon de Santa Fe wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Maxi Rodriguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newell's Old Boys , strzelając gola w 13. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Facundo Nadalín.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Colon de Santa Fe: Cristianowi Esparzy w 22. i Matíasowi Fritzlerowi w 35. minucie. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Rodrigo Aliendro osłabiając tym samym drużynę gości. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Cristian Lema z Newell's Old Boys.

Zespół Colon de Santa Fe ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo Pérez.

Trener Colon de Santa Fe wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maura Da Luza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luis Rodríguez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newell's Old Boys w 56. minucie spotkania, gdy Luís Leal strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Mariano Bíttolo.

W 61. minucie za Facunda Nadalína wszedł Denis Rodríguez. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Luís Leal, piłkarz gospodarzy. W 69. minucie w zespole Colon de Santa Fe doszło do zmiany. Fernando Zuqui wszedł za Matíasa Fritzlera.

Chwilę później trener Newell's Old Boys postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Alexis Rodríguez, a murawę opuścił Luís Leal. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Colon de Santa Fe doszło do zmiany. Marcelo Estigarribia wszedł za Cristiana Esparzę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newell's Old Boys w 81. minucie spotkania, gdy Cristian Lema zdobył czwartą bramkę. W 83. minucie w zespole Newell's Old Boys doszło do zmiany. Nicolás Castro wszedł za Juliána Fernándeza.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Pablowi Pérezowi, piłkarzowi Newell's Old Boys. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Ricardo Gastón Díaz
 81′ 41′ Cristian Franco Lema
Rafael García Casanova
61′ Facundo Nadalín
Emanuel Olivera
83′ Julián Rodrigo Fernández
Rodrigo Germán Aliendro35′
 45′ 90′ Pablo Javier Pérez
Cristian Gabriel Esparza22′ 74′
Braian Abel Rivero
Matías Lionel Fritzler35′ 69′
Sebastián Alberto Palacios
Federico Eduardo Lértora
 56′ 66′ 70′ Luis Leal
Lucas Ezequiel Viatri
 13′ Maxi Rodriguez
Agustín Doffo
83′ Nicolás Castro
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori74′
61′ Denis Rodríguez
Fernando Zuqui69′
70′ Alexis Rodríguez
Mauro Andrés Da Luz Regalado46′
Rodrigo Javier Salinas
Wilson David Morelo López

Drużyna Newell's Old Boys była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Newell's Old Boys zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników.