Liga argentyńska - 21. kolejka Primera Division: Arsenal de Sarandi - Velez 0-4 (0-2)

W pojedynku 21. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Arsenalu de Sarandi skompromitowała się z Velez 0-4 (0-2). Mecz odbył się na Estadio Julio Humberto Grondona w Avellanedzie.

21. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-23 21:35 | Stadion: Estadio Julio Humberto Grondona | Arbiter: M. Vigliano
M. Romero 47',64'

Jedenastka Arsenalu de Sarandi bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Zespół Velez wygrał aż 13 razy, zremisował 12, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Velez w 13. minucie spotkania, gdy Adrián Centurión zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Mauro Pittón.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Velez, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry wpakował piłkę do siatki rywali Lucas Janson. Asystę zanotował Pablo Galdames.

W 25. minucie za Lucasa Pioviego wszedł Ezequiel Cérica. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Arsenal de Sarandi: Ezequielowi Cérice w 27. i Emilianowi Méndezowi w 36. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maximiliano Romero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Velez, zdobywając kolejną bramkę w 47. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Braian Cufré.

W 57. minucie w drużynie Arsenalu de Sarandi doszło do zmiany. Alejo Antilef wszedł za Jesúsa Sorairego.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Maximiliano Romero z Velez. Bramka padła po podaniu Maura Pittóna.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Pablo Ignacio Galdames Millán
36′ Emiliano Jorge Rubén Méndez
Gastón Claudio Giménez
25′ Lucas Ezequiel Piovi
Mauro Rodolfo Pittón
65′ Joel Soñora
Thiago Ezequiel Almada85′
57′ Jesús Miguel Soraire
Tomás Ezequiel Guidara
57′ Alejo Antilef
Agustín Bouzat68′
Nicolás Giménez
Marcos Nahuel Enrique
65′ Lucas Misael Necul
Francisco Gabriel Ortega
25′ 27′ Ezequiel Adrián Cérica
Lucas Gastón Robertone74′
Ezequiel Edison Rescaldani
Tobías Joel Zárate85′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Arsenalu de Sarandi pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.