Liga argentyńska - 20. kolejka Primera Division: Rosario Central - Gimnasia 1-0 (1-0)

15 lutego na Estadio Dr. Lisandro de la Torre odbyło się spotkanie 20. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Rosario Central i Gimnasia. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosario Central 1-0.

S. Ribas 12'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Gimnasia znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Rosario Central zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Rosario Central wygrała aż 18 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Rosario Central zdobył Sebastián Ribas w 12. minucie. Asystę przy golu zaliczył Lucas Gamba.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Arielowi Garcíi z jedenastki gości. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rosario Central.

W 56. minucie Matías Pérez zastąpił José Paradelę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gimnasia: Maximilianowi Coronelowi w 60. i Pablowi Cuadrze w 63. minucie.

W tej samej minucie w jedenastce Gimnasia doszło do zmiany. Sebastián Cocimano wszedł za Leandra Contína. Chwilę później trener Rosario Central postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Joaquín Pereyra, a murawę opuścił Sebastián Ribas. Trener Gimnasia postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Ariela Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Horacia Tijanovicha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maximiliano Ángel Coronel60′
90′ Damián Alberto Martínez
Paolo Duval Goltz
Diego Martín Novaretti
Matías Germán Melluso78′
Pedro Emmanuel Ojeda
Brahian Milton Alemán Athaydes86′
75′ Fabián Andrés Rinaudo
Ariel Matías García42′ 73′
Ciro Pablo Rius Aragallo
Harrinson Mancilla Mulato
 12′ 68′ Sebastián César Helios Ribas Barbato
Matías Augusto Pérez García56′
90′ Marco Gastón Ruben
Pablo Maximiliano Cuadra63′
76′ Lucas Emanuel Gamba
Lucas Matías Licht
68′ 81′ Joaquín Nicolás Pereyra
Víctor Hugo Ayala Núñez
Diego Martín Zabala Morales
José Antonio Paradela56′
76′ Alan Marinelli
Sebastián Cocimano63′
90′ Claudio Maximiliano Riaño
Horacio Gabriel Tijanovich73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Rosario Central dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.