Liga argentyńska - 20. kolejka Primera Division: River Plate - Banfield 1-0 (1-0)

W spotkaniu 20. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 16 lutego, jedenastka River Plate zwyciężyła z Banfieldem 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Capitalu Federal.

20. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-16 23:40 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: F. Rapallini
CA River Plate Buenos Aires
CA Banfield
1
0
M. Suárez 17'

Zespół River Plate bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół River Plate wygrał aż 13 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 17. minucie spotkania, gdy Matías Suárez zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Gonzalo Montiel.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Jorge Rodriguezowi, zawodnikowi gości. W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Rafael Borré spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka River Plate. Między 33. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny River Plate.

W 65. minucie Nicolás Bertolo zastąpił Agustína Urziego. A kibice River Plate nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Quinterę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Rafael Borré.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie River Plate doszło do zmiany. Ignacio Scocco wszedł za Javiera Pinolę. Trener Banfieldu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Jesusa Datola i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Osvalda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie Junior Arias został zmieniony przez Fabiána Bordagaraya, co miało wzmocnić drużynę Banfieldu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matíasa Suáreza na Lucasa Pratto.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diego De La Cruza z River Plate, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Claudia Brava z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Claudio Nicolás Bravo90′
37′ Lucas Martínez Quarta
Luciano Gómez33′
Gonzalo Ariel Montiel
Mauricio Luciano Lollo39′
71′ Javier Horacio Pinola
Alexis Maldonado
Robert Rojas
Jesus Alberto Datolo74′
89′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Nery Francisco Leyes
Ignacio Martín Fernández
Jorge Rodriguez29′
34′ Enzo Perez
Junior Gabriel Arias Cácerers83′
29′ (k.) 68′ Rafael Santos Borré Maury
Nicolás Santiago Bertolo65′
 17′ 43′ 84′ Matías Ezequiel Suárez
Emanuel Coronel
68′ Juan Quintero
Juan Pablo Álvarez
Bruno Zuculini
Agustín José Urzi65′
84′ Lucas David Pratto
Fabián Ramón Bordagaray83′
71′ Ignacio Martín Scocco
Pablo Daniel Osvaldo74′

Zespół River Plate zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Banfieldu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Banfieldu dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej dwie mniej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.