Liga argentyńska - 20. kolejka Primera Division: Independiente Avellaneda - Arsenal de Sarandi 1-1 (0-1)

W spotkaniu 20. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 18 lutego, zespół Independiente Avellaneda zremisował z Arsenalem de Sarandi 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Libertadores de América.

G. Álvarez 15'

Zespół Arsenalu de Sarandi bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Arsenalu de Sarandi wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu de Sarandi w 15. minucie spotkania, gdy Gastón Álvarez strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Jesús Soraire.

Trener Arsenalu de Sarandi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł Emiliano Méndez, a murawę opuścił Gastón Álvarez. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Independiente Avellaneda: Carlosowi Benavídezowi w 38. i Diego Mercadowi w 42. minucie. W czwartej minucie doliczonego czasu Juan Kaprof zastąpił Joela Soñorę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arsenalu de Sarandi.

W 49. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Fabiowi Pereyrze, piłkarzowi Arsenalu de Sarandi. Trener Independiente Avellaneda postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Carlosa Benavídeza i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Fernándeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 68. minucie Braian Romero został zmieniony przez Braiana Martíneza, a za Andrésa Roa wszedł na boisko Alan Velasco, co miało wzmocnić drużynę Independiente Avellaneda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolása Giméneza na Aleja Antilefa. Od 71. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Independiente Avellaneda oraz dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej piątej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Leandro Fernández, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Zawodnicy Independiente Avellaneda otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Leandro Fernández wyrównał wynik meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Daniel Sappa
86′ Alexander Nahuel Barboza Ullúa
Fernando Torrent Guidi
38′ 62′ Carlos Nahuel Benavídez Protesoni
Gastón Maximiliano Álvarez Suárez  15′ 30′
42′ Diego Alan Mercado Carrizo
Nicolás Giménez81′
77′ Andrés Felipe Roa Estrada
Lucas Ezequiel Piovi
Gastón Alberto Togni
Jesús Miguel Soraire
Silvio Ezequiel Romero
Juan Manuel García
68′ Braian Ezequiel Romero
Emiliano Jorge Rubén Méndez30′
62′  90′ 90′ 90′ Leandro Miguel Fernández
Lucas Misael Necul
68′ Braian Miguel Angel Martínez
Joel Soñora45′
77′ Alan Agustín Velasco
Ezequiel Edison Rescaldani

Przewaga zespołu Independiente Avellaneda w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Arsenalu de Sarandi przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.