Liga argentyńska - 20. kolejka Primera Division: Estudiantes - Defensa y Justicia 1-2 (0-1)

17 lutego na Estadio Jorge Luis Hirschi w La Plata odbył się mecz 20. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Estudiantes i Defensa y Justicia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Defensa y Justicia 2-1.

R. Botta 63'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 20. minucie karnego dla Estudiantes nie wykorzystał Gastón Fernández. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W tym czasie to zawodnicy Defensa y Justicia otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Francisco Pizzini. W zdobyciu bramki pomógł Juan Lucero.

Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Estudiantes i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Defensa y Justicia.

W 57. minucie Gastón Fernández został zmieniony przez Daría Sarmienta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Defensa y Justicia w 63. minucie spotkania, gdy Rubén Botta zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Francisco Pizzini.

W 64. minucie Francisco Pizzini został zmieniony przez Enza Coacciego, co miało wzmocnić jedenastkę Defensa y Justicia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Facunda Sáncheza na Maura Díaza. Chwilę później trener Estudiantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Mateo Retegui, a murawę opuścił Martín Cauteruccio. Mateo Retegui spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Néstorowi Breitenbruchowi z Defensa y Justicia.

W 79. minucie w zespole Defensa y Justicia doszło do zmiany. Guido Mainero wszedł za Juana Lucera.

Mimo że drużyna Estudiantes nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 95 ataków oddała tylko dwa celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Mateo Retegui. Bramka padła po podaniu Marcosa Roja.

W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Maurowi Díazowi, zawodnikowi Estudiantes. Chwilę później trener Defensa y Justicia postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rubéna Bottę wszedł Adonis Frías, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Defensa y Justicia utrzymać prowadzenie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Guida Mainera, piłkarza Defensa y Justicia.

Zespołowi Estudiantes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Defensa y Justicia.

Marcelo Nicolás Benítez
40′ Javier Mascherano
Néstor Adriel Breitenbruch74′
30′ Marcos Rojo
Héctor David Martínez
66′ Facundo Sánchez
Neri Raúl Cardozo
66′ Martín Cauteruccio Rodríguez
Juan Martín Lucero79′
20′ (k.) 57′ Gastón Nicolás Fernández
Francisco Andrés Pizzini  21′ 64′
Emilio Emiliano González
Nicolás Gastón Avellaneda
66′ 83′ Mauro Alberto Díaz
Guido Mainero79′ 86′
66′  82′ Mateo Retegui
Enzo Gabriel Coacci64′
57′ Darío Ariel Sarmiento
Nicolás Leguizamón

Drużyna Defensa y Justicia zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Estudiantes, a w drugiej jedną. Piłkarze Defensa y Justicia otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.