Liga argentyńska - 20. kolejka Primera Division: Central Cordoba - Boca Juniors 0-4 (0-2)

W pojedynku 20. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 17 lutego, drużyna Central Cordoby skompromitowała się z Boca Juniors 0-4 (0-2). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfredo Terrera w Santiago del Estero.

S. Villa 59'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Central Cordoby przebywa na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boca Juniors w czwartej minucie spotkania, gdy Carlos Tevez strzelił pierwszego gola.

W 24. minucie za Lisandra Lópeza wszedł Júnior Alonso.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Boca Juniors, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Eduardo Salvio. Sytuację bramkową stworzył Franco Soldano.

W 37. minucie karnego dla Boca Juniors nie wykorzystał Carlos Tevez. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Central Cordoby: Cristianowi Vedze i Hugonowi Verze. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Carlosowi Izquierdozowi z ”Los Xeneizes”.

Trzeba było trochę poczekać, aby Carlos Tevez wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Los Xeneizes”, strzelając kolejnego gola w 53. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Eduarda Salvia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Boca Juniors w 59. minucie spotkania, gdy Sebastián Villa zdobył czwartą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Carlos Tevez.

Po godzinie gry kartką został ukarany César Meli, piłkarz Central Cordoby. W 67. minucie w drużynie Boca Juniors doszło do zmiany. Iván Marcone wszedł za Jormana Campuzana. W tej samej minucie trener Central Cordoby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Franco Cristaldo, a murawę opuścił Lisandro Alzugaray.

W 83. minucie karnego dla Boca Juniors nie wykorzystał Franco Soldano. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Trener Boca Juniors wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emanuela Reynosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Carlos Tevez. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Carlos Roberto Izquierdoz52′
45′ Hugo Ismael Vera Oviedo
Lisandro Ezequiel López Dessypris24′
67′ Lisandro Joel Alzugaray
Jorman David Campuzano Puentes67′
61′ César Marcelo Meli
Guillermo Matías Fernández
72′ Gervasio Daniel Núñez
Eduardo Antonio Salvio  26′
45′ 79′ Cristian Orlando Vega
Nicolás Capaldo Toboas
67′ Franco Sebastián Cristaldo
Iván José Marcone67′
Santiago Alejandro Gallucci Otero
Emanuel Reynoso84′
79′ Dany José Cure Correa
Ramón Darío Ábila
72′ Jhoao Leandro Rodríguez González
Mauro Zarate

Zawodnicy Central Cordoby otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.