Liga argentyńska - 2. kolejka Primera Division: Velez - Racing Club 2-2 (2-0)

W meczu 2. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 4 sierpnia, zespół Velez zremisował z Racing Club 2-2 (2-0).

I. Pillud 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Velez wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę dostał Alexis Soto, piłkarz gości.

Nagle to zawodnicy Velez otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolás Domínguez. Przy zdobyciu bramki pomagał Tomás Guidara.

W 38. minucie kartkę dostał Nicolás Domínguez z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Velez, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Maximiliano Romero.

W 56. minucie za Matíasa Rojasa wszedł Walter Montoya.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Nery Domínguez. Asystę przy golu zaliczył Federico Zaracho.

Po chwili trener Velez postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Nicolása Domíngueza. Na boisko wszedł Lucas Robertone, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie w zespole Racing Club doszło do zmiany. Diego González wszedł za Augusta Solariego. Trener Racing Club postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Waltera Montoyę i na pole gry wprowadził napastnika Daría Cvitanicha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Velez: Maximilianowi Romerowi w 83. i Lucasowi Hoyosowi w 86. minucie.

Drużyna Velez długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Iván Pillud. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darío Cvitanich.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Nerego Domíngueza, zawodnika Racing Club. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Almada
86′ Lucas Adrián Hoyos
Nery Andrés Domínguez  57′ 90′
 34′ 38′ 67′ Nicolás Martín Domínguez
Matías Nicolás Rojas Romero56′
Pablo Ignacio Galdames Millán
Augusto Jorge Mateo Solari71′
Gastón Claudio Giménez
Federico Matías Zaracho
 42′ 83′ 85′ Maximiliano Samuel Romero
Jonathan Ezequiel Cristaldo
82′ Thiago Ezequiel Almada
Diego Hernán González71′
67′ Lucas Gastón Robertone
Walter Iván Montoya56′ 77′
85′ Leandro Miguel Fernández
Evelio Ramón Cardozo
82′ Lucas Ezequiel Janson
Darío Cvitanich77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Racing Club przyznał dwie.