Liga argentyńska - 2. kolejka Primera Division: Godoy Cruz - Arsenal de Sarandi 0-2 (0-1)

W spotkaniu 2. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Godoy Cruz przegrał z Arsenalem de Sarandi 0-2 (0-1).

J. Soñora 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arsenalu de Sarandi w 12. minucie spotkania, gdy Nicolás Giménez zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Ezequiel Rescaldani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lucas Piovi z jedenastki gości. Była to 34. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arsenalu de Sarandi.

W 59. minucie Miguel Merentiel został zastąpiony przez Tomása Badaloniego. Po chwili trener Arsenalu de Sarandi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Lautara Parisiego. Na boisko wszedł Juan Kaprof, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Juan Brunetta został zmieniony przez Richarda Prieta, a za Ezequiela Bullaudego wszedł na boisko Agustín Manzur, co miało wzmocnić jedenastkę Godoy Cruz. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolása Giméneza na Joela Soñorę w 73. minucie oraz Ezequiela Rescaldaniego na Ezequiela Céricę w tej samej minucie. Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Juanowi Kaprofowi, zawodnikowi Arsenalu de Sarandi.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Arsenalu de Sarandi, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Joel Soñora. Bramka padła po podaniu Juana Kaprofa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Fernando Torrent Guidi
65′ Juan Francisco Brunetta
Gastón Maximiliano Álvarez Suárez
Juan Andrada
Nicolás Giménez  12′ 73′
Kevin Facundo Gutiérrez
Emiliano Jorge Rubén Méndez
59′ Miguel Ángel Merentiel Serrano
Lucas Ezequiel Piovi34′
Santiago Damián García Correa
Lautaro Joel Parisi65′
72′ Ezequiel Eduardo Bullaude
Alejo Antilef
72′ Agustín Manzur
Joel Soñora73′  90′
65′ Richard Fabián Prieto
Ezequiel Adrián Cérica87′
Leandro Vella
Juan Cruz Kaprof65′ 80′
59′ Tomás Oscar Badaloni
Facundo Eduardo Pons

Sędzia nie ukarał piłkarzy Godoy Cruz żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.