Liga argentyńska - 18. kolejka Primera Division: Talleres - Boca Juniors 1-2 (0-1)

W spotkaniu 18. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 3 lutego, zespół Talleres przegrał z Boca Juniors 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Mario Alberto Kempes w Ciudadzie de Kordobie.

18. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-03 01:45 | Stadion: Estadio Mario Alberto Kempes | Arbiter: F. Rapallini
C. Tevez 64'

Jedenastka Boca Juniors (”Los Xeneizes”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Boca Juniors wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boca Juniors w 14. minucie spotkania, gdy Sebastián Villa zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Eduardo Salvio.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Talleres: Nahuelowi Tenaglii w 27. i Jonathanowi Menéndezowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Boca Juniors.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Jormanowi Campuzanowi z Boca Juniors. Trener Talleres postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę Leonarda Godoya i na pole gry wprowadził napastnika Guilherme Paredego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 61. minucie za Eduarda Salvia wszedł Agustín Obando.

Jedenastka Talleres ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 0-2 podwyższył Carlos Tevez. Asystę przy bramce zanotował Sebastián Villa.

W 66. minucie Juan Méndez został zmieniony przez Martína Payera, a za Jonathana Menéndeza wszedł na boisko Diego Valoyes, co miało wzmocnić drużynę Talleres. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jormana Campuzana na Ivána Marconego.

Niedługo później Diego Valoyes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Talleres, strzelając gola w 80. minucie starcia. W 83. minucie w jedenastce Boca Juniors doszło do zmiany. Gastón Ávila wszedł za Franka Fabrę.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Javierowi Gandolfiemu i Dayrowi Morenowi. Jedenastce Talleres zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Boca Juniors.

Marcos Guillermo Díaz
90′ Javier Marcelo Gandolfi
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
56′ Leonardo Godoy
Julio Alberto Buffarini
Juan Cruz Komar
Frank Yusty Fabra Palacios83′
27′ Nahuel Tenaglia
Lisandro Ezequiel López Dessypris
Enzo Hernán Díaz
Jorman David Campuzano Puentes51′ 74′
José Mauri
Guillermo Matías Fernández
66′ Juan Ignacio Méndez
Eduardo Antonio Salvio61′
90′ Dayro Mauricio Moreno Galindo
Franco Soldano
Franco Rodrigo Fragapane
Carlos Tevez  64′
40′ 79′ Jonathan Diego Menéndez
Leonardo Rafael Jara
66′ Martín Ismael Payero
Iván José Marcone74′
Tomás Pochettino
Emanuel Reynoso
56′ Guilherme Parede Pinheiro
Ramón Darío Ábila
79′  80′ Diego Luis Valoyes Ruíz
Javier Agustín Obando61′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Talleres, a zawodnikom gości pokazał jedną.