Liga argentyńska - 18. kolejka Primera Division: Lanus - Godoy Cruz 2-0 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Lanus wygrała z Godoy Cruz 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez w Lanúsie.

18. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-02 23:40 | Stadion: Estadio Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez | Arbiter: D. Abal
Club Atlético Lanús
Godoy Cruz Antonio Tomba
2
0
D. Moreno 60'
J. Sand 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Godoy Cruz przebywa na dole tabeli zajmując 24. pozycję, za to zespół Lanus zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć drużyna Lanus wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Lanus zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Godoy Cruz była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Leonel Di Plácido z jedenastki gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Fabián Henríquez z Godoy Cruz.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lanus w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie bramkę zdobył Damián Moreno. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Lautaro Acosta.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter ukarał kartką Damiána Morena, zawodnika Lanus. W 62. minucie Marcelo Freites został zmieniony przez Miguela Merentiela. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Godoy Cruz: Tomásowi Badaloniemu w 66. i Luisowi Herrerze w 73. minucie.

W 67. minucie Matías Esquivel został zmieniony przez Lucasa Verę, co miało wzmocnić zespół Lanus. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiána Henríqueza na Agustína Manzura. Trener Godoy Cruz postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Valentína Burgoa i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiána Lomónaca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lanus w 80. minucie spotkania, gdy José Sand strzelił z karnego drugiego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lanus: Facundowi Quignónowi w 82. i Facundowi Pérezowi w 84. minucie. W 82. minucie w zespole Lanus doszło do zmiany. Facundo Pérez wszedł za Damiána Morena. Kibice Lanus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolása Orsiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić José Sand.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Gianluca Ferrari
35′ Leonel Di Plácido
Luis Marcelo Herrera73′
Matías Damián Pérez
Gabriel Gustavo Alanís
82′ Facundo Tomás Quignón
Juan Andrada
Carlos Daniel Auzqui
Valentín Burgoa76′
 80′ (k.) 88′ José Gustavo Sand
Fabián Gastón Henríquez49′ 75′
Lautaro Acosta
Tomás Oscar Badaloni66′
67′ Matías Eduardo Esquivel
Santiago Damián García Correa
 60′ 61′ 82′ Damián Marcelino Moreno
Franco Raúl González
82′ 84′ Facundo Martín Pérez
Agustín Manzur75′
67′ Lucas Gabriel Vera
Sebastián Ariel Lomónaco76′
88′ Nicolás Orsini
Miguel Ángel Merentiel Serrano62′

Zespół Lanus postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Godoy Cruz pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.