Liga argentyńska - 18. kolejka Primera Division: Independiente Avellaneda - Rosario Central 5-0 (3-0)

1 lutego na Estadio Libertadores de América odbyło się spotkanie 18. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Independiente Avellaneda i Rosario Central. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Independiente Avellaneda 5-0.

18. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-01 21:35 | Stadion: Estadio Libertadores de América | Arbiter: M. Vigliano
A. Roa 73'

Drużyna Rosario Central bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Independiente Avellaneda wygrała aż 15 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Barboza.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Damián Martínez z jedenastki gości. Była to 14. minuta meczu. W 18. minucie Facundo Almada został zmieniony przez Cristiana Gonzáleza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leandro Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Independiente Avellaneda, strzelając kolejnego gola w 33. minucie starcia. Asystę zaliczył Juan Sánchez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente Avellaneda w 40. minucie spotkania, gdy Braian Romero zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Leandro Fernández.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Lucas Romero z Independiente Avellaneda.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie wynik na 4-0 podwyższył Silvio Romero. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Leandro Fernández.

Chwilę później trener Rosario Central postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Sebastián Ribas, a murawę opuścił Lucas Gamba. W 64. minucie Silvio Romero został zmieniony przez Andrésa Roa, co miało wzmocnić jedenastkę Independiente Avellaneda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Ojedę na Joaquína Pereyrę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Independiente Avellaneda w 73. minucie spotkania, gdy Andrés Roa strzelił piątego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Fabricio Bustos.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Jeremías Ledesma
 3′ Alexander Nahuel Barboza Ullúa
Carlos Nicolás Colazo
90′ Domingo Felipe Blanco
Pedro Emmanuel Ojeda68′
50′ 78′ Lucas Daniel Romero
Fabián Andrés Rinaudo
 33′ Leandro Miguel Fernández
Ciro Pablo Rius Aragallo
 52′ 64′ Silvio Ezequiel Romero
Diego Martín Zabala Morales
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz
Lucas Emanuel Gamba56′
 40′ Braian Ezequiel Romero
Marco Gastón Ruben
Milton David Álvarez
Josué Daniel Ayala
Sergio Damián Barreto
Cristian Marcelo González Tassano18′
78′ Lucas Nahuel González Martínez
Kevin Facundo Gutiérrez
Diego Alan Mercado Carrizo
Joaquín Nicolás Pereyra68′
64′  73′ Andrés Felipe Roa Estrada
Alan Marinelli
90′ Braian Miguel Angel Martínez
Claudio Maximiliano Riaño
Alan Agustín Velasco
Sebastián César Helios Ribas Barbato56′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.