Liga argentyńska - 18. kolejka Primera Division: Colón de Santa Fe - CA Banfield 0-1 (0-0)

2 lutego na Estadio Brigadier General Estanislao López w Ciudadzie de Santa Fe odbyło się starcie 18. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Colon de Santa Fe i Banfieldu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Banfieldu 1-0.

18. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-02 23:40 | Stadion: Estadio Brigadier General Estanislao López | Arbiter: A. Penel
Colón de Santa Fe
CA Banfield
0
1
R. Lenis 78'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 19. i 17. jedenastka Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Banfieldu wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Colon de Santa Fe zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Banfieldu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Estigarribię z Colon de Santa Fe, a w 35. minucie Reinalda Lenisa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Fernando Zuqui zastąpił Cristiana Esparzę. W tej samej minucie w jedenastce Colon de Santa Fe doszło do zmiany. Brian Fernández wszedł za Wilsona Morela.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Alex Vigo, piłkarz gospodarzy.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie wynik ustalił Reinaldo Lenis. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jesus Datolo.

W następstwie utraty bramki trener Colon de Santa Fe postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Rafaela Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Viatriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Banfield: Jesusowi Datolowi w 82. i Lucianowi Gómezowi w 85. minucie. Chwilę później trener Banfieldu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Jesusa Datola. Na boisko wszedł Juan Álvarez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W doliczonym czasie gry w zespole Banfieldu doszło do zmiany. Cristian Fontana wszedł za Juniora Ariasa.

Luciano Gómez85′
80′ Rafael García Casanova
Mauricio Luciano Lollo
Emanuel Olivera
Alexis Maldonado
70′ Alex Vigo
Franco Agustín Quinteros
22′ Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
Jesus Alberto Datolo82′ 86′
Federico Eduardo Lértora
Nery Francisco Leyes
59′ Fernando Zuqui
Jorge Rodriguez
59′ Wilson David Morelo López
Emanuel Coronel
59′ Cristian Gabriel Esparza
Juan Pablo Álvarez86′
Matías Lionel Fritzler
Nicolás Linares
59′ Brian Leonel Fernández
Fabián Ramón Bordagaray
80′ Lucas Ezequiel Viatri
Cristian Agustín Fontana90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Banfieldu. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Banfieldu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.