Liga argentyńska - 18. kolejka Primera Division: Atletico Tucuman - Defensa y Justicia 1-1 (1-0)

1 lutego na Estadio Monumental Presidente José Fierro w Sanie Miguel de Tucumánie odbyło się spotkanie 18. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico Tucuman i Defensa y Justicia. Mecz zakończył się remisem 1-1.

18. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-02-01 23:40 | Stadion: Estadio Monumental Presidente José Fierro | Arbiter: J. Bali?o
Atlético Tucumán
CSD Defensa y Justicia
1
1
E. Unsain 7' (samob.)
J. Lucero 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Atletico Tucuman wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Defensa y Justicia Luis Unsain.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Tucuman.

W 59. minucie za Ramira Carrerę wszedł Nicolás Aguirre. Trener Defensa y Justicia postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Guida Mainera i na pole gry wprowadził napastnika Ignacia Alisedę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 66. minucie w zespole Defensa y Justicia doszło do zmiany. Nelson Acevedo wszedł za Francisca Cerra. W tej samej minucie trener Atletico Tucuman postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Augusto Lotti, a murawę opuścił Lucas Melano. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolása Tripichia z Defensa y Justicia, a w 76. minucie Javiera Toleda z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Marcelo Benítez został zmieniony przez Cristiana Barriosa, co miało wzmocnić drużynę Defensa y Justicia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolása Aguirrego na Leonarda Heredię.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Juan Lucero. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ignacio Aliseda.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nicolás Martín Tripichio67′
59′ Ramiro Ángel Carrera
Guido Mainero63′
Ariel Mauricio Rojas
Rubén Alejandro Botta Montero
Leandro Nicolás Díaz
Neri Raúl Cardozo
76′ Javier Fabián Toledo
Francisco Javier Cerro66′
66′ Lucas Santiago Melano
Nelson Fernando Acevedo66′
59′ 82′ Nicolás Diego Aguirre
Cristian Nahuel Barrios78′
José Luis Fernandez
Ignacio Santiago Aliseda63′
82′ Leonardo Matías Heredia
Eugenio Horacio Isnaldo
66′ Augusto Diego Lotti
Francisco Andrés Pizzini

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.