Liga argentyńska - 17. kolejka Primera Division: San Lorenzo - Estudiantes 1-1 (0-0)

25 stycznia na Estadio Pedro Bidegaín w Capital Federal odbyło się spotkanie 17. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami San Lorenzo i Estudiantes. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Retegui 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna San Lorenzo wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 21. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Estudiantes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateo Reteguiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Diego García. Posunięcie trenera było słuszne. Mateo Reteguiego strzelił wyrównującego gola w 69. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy San Lorenzo w 63. minucie spotkania, gdy Bruno Pittón zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 66. minucie Martín Cauteruccio zastąpił Federica Gonzáleza.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mateo Retegui. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Javier Mascherano.

Po chwili trener San Lorenzo postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Nicolása Fernándeza. Na boisko wszedł Adam Bareiro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom San Lorenzo oraz dwie drużynie przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w zespole Estudiantes za Ángela Gonzaleza wszedł Iván Gómez, a w drużynie San Lorenzo Juan Ramírez zmienił Juliána Palaciosa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Iván Erquiaga90′
21′ Alejandro César Donatti
Juan Eduardo Fuentes Jiménez
Gino Peruzzi Lucchetti
Javier Mascherano22′
 63′ Bruno Alejandro Pittón
Facundo Sánchez
45′ Gerónimo Gastón Poblete
Jonathan Cristian Schunke
88′ Juan Edgardo Ramírez
Diego Gonzalo García Cardozo61′
Diego Martín Rodríguez Berrini
Ángel Gonzalez45′ 88′
81′ Óscar David Romero Villamayor
Enzo Maximiliano Kalinski
75′ Nicolás Emanuel Fernández
Nahuel Estévez
88′ Julián Palacios
Iván Gómez88′
75′ 85′ Adam Fernando Bareiro Gamarra
Federico Rafael González66′
Agustín Hausch
Mateo Retegui61′  69′ 90′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom San Lorenzo w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Estudiantes w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.