Liga argentyńska - 17. kolejka Primera Division: Godoy Cruz - River Plate 0-1 (0-1)

26 stycznia na Estadio Malvinas Argentinas w Mendozie odbył się pojedynek 17. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Godoy Cruz i River Plate. Starcie zakończyło się zwycięstwem River Plate 1-0.

M. Suárez 16'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Godoy Cruz znajduje się na dole tabeli zajmując 24. miejsce, za to jedenastka River Plate zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna River Plate wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Gianluca Ferrari z jedenastki gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla River Plate zdobył Matías Suárez w 16. minucie. Asystę przy golu zaliczył Diego De La Cruz.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Fabiána Henríqueza, zawodnika Godoy Cruz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny River Plate.

Drugą połowę zespół Godoy Cruz rozpoczął w zmienionym składzie, za Néstora Breitenbrucha wszedł Marcelo Freites. W 68. minucie Gabriel Alanís zastąpił Valentína Burgoa.

Chwilę później trener River Plate postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ignacio Scocco, a murawę opuścił Rafael Borré. W 72. minucie Matías Suárez został zmieniony przez Lucasa Pratto, a za Ignacia Fernándeza wszedł na boisko Juan Quintero, co miało wzmocnić jedenastkę River Plate. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiána Henríqueza na Franca Gonzáleza. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Juan Andrada z Godoy Cruz. Była to 75. minuta pojedynku.

Franco Armani
46′ Néstor Adriel Breitenbruch
Milton Casco
Gabriel Darío Carrasco
Paulo César Díaz Huincales
15′ Gianluca Ferrari
Lucas Martínez Quarta
Luis Marcelo Herrera
Gonzalo Ariel Montiel
Enzo Agustín Ybañez
Robert Rojas
68′ Gabriel Gustavo Alanís
Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
75′ Juan Andrada
Ignacio Martín Fernández88′
45′ 76′ Fabián Gastón Henríquez
Fabricio Angileri
68′ Valentín Burgoa
Javier Horacio Pinola
76′ Franco Raúl González
Leonardo Daniel Ponzio
Leandro Vella
Juan Quintero88′
46′ Marcelo Freites
Lucas David Pratto72′
Sebastián Ariel Lomónaco
Ignacio Martín Scocco71′

Zespół River Plate był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Godoy Cruz zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Godoy Cruz przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.