Liga argentyńska - 17. kolejka Primera Division: Central Cordoba - Colon de Santa Fe 1-0 (0-0)

W meczu 17. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 25 stycznia, zespół Central Cordoby wygrał z Colon de Santa Fe 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Alfredo Terrera w Santiago del Estero.

J. Herrera 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Central Cordoby zajmowała 18., natomiast jedenastka Colon de Santa Fe - 19. pozycję.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut zespół Central Cordoby zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Colon de Santa Fe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie kartką został ukarany Matías Nani, piłkarz Central Cordoby.

W 56. minucie Mauro Da Luz został zastąpiony przez Tomása Chancalaya. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Colon de Santa Fe: Emanuelowi Oliverze w 62. i Federicowi Lértorze w 63. minucie.

Chwilę później trener Central Cordoby postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Joao Rodrígueza. Na boisko wszedł Nicolás Miracco, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A kibice Colon de Santa Fe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Santiago Pierottiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Braian Galván. W 73. minucie César Meli został zmieniony przez Franca Cristalda, a za Lisandra Alzugaraya wszedł na boisko Mateo Montenegro, co miało wzmocnić zespół Central Cordoby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Rodrígueza na Wilsona Morelę.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gervasia Núñeza z Central Cordoby, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Wilsona Morelę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Central Cordoby w 90. minucie spotkania, gdy Jonathan Herrera zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Minutę później arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Herrerze z Central Cordoby.

Rafael Marcelo Delgado
28′ Matías Germán Nani
Rafael García Casanova
Ismael Alberto Quílez
Emanuel Olivera62′
Oscar Camilo Salomón
Alex Vigo
80′ Lisandro Joel Alzugaray
Braian Alejandro Galván73′
73′ César Marcelo Meli
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
84′ Gervasio Daniel Núñez
Federico Eduardo Lértora63′
Cristian Orlando Vega
Fernando Zuqui
 90′ (k.) 90′ Jonathan Carlos Herrera
Mauro Andrés Da Luz Regalado56′
64′ Jhoao Leandro Rodríguez González
Héctor Damián Schmidt
73′ Franco Sebastián Cristaldo
Matías Lionel Fritzler
Santiago Alejandro Gallucci Otero
Santiago Pierotti73′
80′ Mateo Montenegro
Tomás Alejandro Chancalay56′
64′ Nicolás Miracco
Wilson David Morelo López87′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.