Liga argentyńska - 17. kolejka Primera Division: Boca Juniors - Independiente Avellaneda 0-0

W meczu 17. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 27 stycznia, drużyna Boca Juniors zremisowała z Independiente Avellaneda 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Alberto José Armando w Ciudadzie de Buenos Aires.

17. kolejka Argentyna - Primera Division
2020-01-27 01:45 | Stadion: Estadio Alberto José Armando | Arbiter: F. Echenique
CA Boca Juniors Bueons Aires
CA Independiente Avellaneda
0
0

Drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna Boca Juniors wygrała aż 22 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alana Franco z Independiente Avellaneda, a w 18. minucie Carlosa Izquierdoza z drużyny przeciwnej.

W 22. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Carlos Izquierdoz osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 18. minucie. W 24. minucie Agustín Obando został zmieniony przez Júniora Alonsa. W 27. minucie żółtą kartkę obejrzał Lucas Romero z drużyny gości.

W 59. minucie w zespole Boca Juniors doszło do zmiany. Sebastián Villa wszedł za Maura Zarate'a. Chwilę później trener Independiente Avellaneda postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Fernándeza. Na boisko wszedł Braian Martínez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pablo Pérez osłabiając tym samym drużynę gości. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Boca Juniors doszło do zmiany. Ramón Ábila wszedł za Carlosa Teveza.

Fabricio Bustos Sein
78′ Frank Yusty Fabra Palacios
Alan Javier Franco13′
18′ 22′ Carlos Roberto Izquierdoz
Leandro Miguel Fernández64′
85′ Carlos Tevez
Silvio Ezequiel Romero
59′ Mauro Zarate
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz64′
24′ Javier Agustín Obando
Braian Ezequiel Romero
Manuel Roffo
Milton David Álvarez
24′ Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica
Andrés Felipe Roa Estrada
85′ Ramón Darío Ábila
Martín Nicolás Benítez64′ 85′
59′ Sebastián Villa Cano
Braian Miguel Angel Martínez64′ 90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Wyraźna przewaga drużyny Independiente Avellaneda nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.