Liga argentyńska - 16. kolejka Primera Division: Lanus - Racing Club 1-0 (0-0)

8 grudnia na Estadio Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez w Lanúsie odbyło się starcie 16. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Lanus i Racing Club. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lanus 1-0.

16. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-12-08 01:45 | Stadion: Estadio Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez | Arbiter: D. Herrera
Club Atlético Lanús
Racing Club de Avellaneda
1
0
E. Mena 77' (samob.)

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Lanus zajmowała czwarte, natomiast jedenastka Racing Club - piąte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 meczów drużyna Lanus wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Od 26. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Racing Club postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Walter Montoya, a murawę opuścił Federico Zaracho. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę José Sandowi, piłkarzowi Lanus.

W 63. minucie David Barbona zastąpił Lucę Andradę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Racing Club doszło do zmiany. Jonathan Cristaldo wszedł za Gastóna Reniera. Na murawie, jak to często zdarzało się Lanus w tym sezonie, pojawił się Pedro De la Vega, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Carlosa Auzquiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 77. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Racing Club Eugenio Mena. W 80. minucie kartkę dostał Jonathan Cristaldo z drużyny gości.

Mauricio Leonel Martínez
45′ Ezequiel Matías Muñoz
Eugenio Mena 77′ (samob.)
Facundo Tomás Quignón
Lucas Alfonso Orbán Alegre
88′ Lucas Gabriel Vera
Iván Alexis Pillud
57′ José Gustavo Sand
David Matías Barbona63′
Lautaro Acosta
Matías Nicolás Rojas Romero
75′ Carlos Daniel Auzqui
Federico Matías Zaracho28′ 46′
90′ Damián Marcelino Moreno
Rodrigo Adrián Schlegel
75′ Pedro De la Vega
Alexis Nahuel Soto
Tiago Pagnussat
Luca Javier Andrada63′
88′ Tomás Belmonte
Walter Iván Montoya46′
90′ Matías Eduardo Esquivel
Jonathan Ezequiel Cristaldo73′ 80′
Nicolás Orsini
Iván Gabriel Maggi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Racing Club w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.