Liga argentyńska - 16. kolejka Primera Division: Argentinos Juniors - Estudiantes 1-1 (1-0)

10 grudnia na Estadio Diego Armando Maradona w Capital Federal odbył się pojedynek 16. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Argentinos Juniors i Estudiantes. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

N. Colombo 78'

Drużyna Argentinos Juniors bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Estudiantes wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Argentinos Juniors i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Argentinos Juniors otworzyli wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Santiago Silva.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Argentinos Juniors.

W 61. minucie w zespole Estudiantes doszło do zmiany. Matías Pellegrini wszedł za Edwara Lópeza. W 72. minucie Iván Colman został zastąpiony przez Fausta Montera.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Estudiantes doszło do zmiany. Diego García wszedł za Ángela Gonzaleza.

Mimo że drużyna Estudiantes nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 78. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nazareno Colombo. Przy zdobyciu bramki pomagał Gastón Fernández.

W 79. minucie w jedenastce Argentinos Juniors doszło do zmiany. Franco Ibarra wszedł za Francisa Maca. A kibice Estudiantes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nahuela Estéveza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić David Ayala. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Argentinos Juniors doszło do zmiany. Diego Sosa wszedł za Damiána Batalliniego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Argentinos Juniors: Francowi Moyanowi w 87. i Gabrielowi Hauchemu w 90. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Facundo Sánchez
72′ Iván Leonardo Colman
Jonathan Cristian Schunke
16′ 79′ Francis Manuel Mac Allister
Ángel Gonzalez74′
87′ Franco David Moyano
David Ayala80′
Matías Alexis Romero
Iván Gómez
 45′ (k.) Santiago Silva
Federico Rafael González
13′ 82′ Damián Iván Batallini
Edwar Manuel López Gomez61′
90′ Gabriel Agustín Hauche
Gonzalo Jara
79′ Franco Gabriel Ibarra
Luis Manuel Castro Cáceres
72′ Fausto Emanuel Montero
Nahuel Estévez80′
82′ Diego Sosa
Diego Gonzalo García Cardozo74′
Victorio Gabriel Ramis
Matías Pellegrini61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Estudiantes pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.