Liga argentyńska - 15. kolejka Primera Division: Velez - Colon de Santa Fe 3-1 (2-1)

W meczu 15. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 1 grudnia, jedenastka Velez zwyciężyła z Colon de Santa Fe 3-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio José Amalfitani w Capital Federal.

C. Bernardi 39'

Zespół Colon de Santa Fe przed meczem zajmował 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań drużyna Velez wygrała 16 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Velez otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Almada. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Velez w 26. minucie spotkania, gdy Leandro Fernández zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Nicolás Domínguez.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Cristianowi Bernardiemu z Colon de Santa Fe. Była to 27. minuta pojedynku.

Piłkarze Colon de Santa Fe odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kontaktową bramkę dla jedenastki gości zdobył Cristian Bernardi.

Zespół Colon de Santa Fe ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 3-1 podwyższył Nicolás Domínguez. Przy zdobyciu bramki pomagał Gastón Giménez.

W 55. minucie Federico Lértora został zastąpiony przez Braiana Galvána. W 63. minucie Hernán De La Fuente został zmieniony przez Lucasa Robertonego, co miało wzmocnić zespół Velez. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Briana Fariolego na Wilsona Morelę. Niedługo później trener Colon de Santa Fe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Mauro Da Luz, a murawę opuścił Cristian Bernardi.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luca Orellano, Fabián Cubero, a na ich miejsce weszli Thiago Almada, Gastón Giménez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Guillermo Luis Ortíz
63′ Hernán De La Fuente
Franco Nicolás Quiroz
Lautaro Daniel Gianetti
Alex Vigo
 52′ Nicolás Martín Domínguez
Cristian Oscar Bernardi  39′ 27′ 79′
Fernando Gago
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
88′ Gastón Claudio Giménez
Brian Farioli73′
 22′ 88′ Thiago Ezequiel Almada
Federico Eduardo Lértora55′
 26′ Leandro Miguel Fernández
Ricardo Gastón Díaz
88′ Fabián Alberto Cubero
Héctor Damián Schmidt
Pablo Ignacio Galdames Millán
Braian Alejandro Galván55′
88′ Luca Nicolás Orellano
Santiago Pierotti
63′ Lucas Gastón Robertone
Mauro Andrés Da Luz Regalado79′
Maximiliano Samuel Romero
Wilson David Morelo López73′

Jedenastka Velez zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Colon de Santa Fe przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.