Liga argentyńska - 15. kolejka Primera Division: Union Santa Fe - Huracán Buenos Aires 1-0 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 3 grudnia, jedenastka Unionu Santa Fe wygrała z Huracánem Buenos Aires 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio 15 de Abril w Ciudadzie de Santa Fe.

W. Bou 5'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 18. i 20. zespół Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze drużyna Unionu Santa Fe wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Unionu Santa Fe w piątej minucie spotkania, gdy Walter Bou strzelił pierwszego gola.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Rodrigowi Gómezowi i Francowi Troyanskiemu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Unionu Santa Fe.

Drugą połowę drużyna Huracánu Buenos Aires rozpoczęła w zmienionym składzie, za Waltera Péreza wszedł Agustín Curruhinca. Między 55. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Unionu Santa Fe i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Unionu Santa Fe postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gastóna Corvalána. Na boisko wszedł Federico Milo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 67. minucie w jedenastce Unionu Santa Fe doszło do zmiany. Óscar Méndez wszedł za Jalila Elíasa. Trener Huracánu Buenos Aires postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Gonzala Bettiniego i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Cordera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie Walter Bou zastąpił Juana Cavallara. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Juan Vieyra wszedł za Nicolása Romata. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Fernandowi Conigliowi, zawodnikowi Huracánu Buenos Aires.

Gonzalo Bettini69′
63′ 64′ Claudio Gastón Corvalán
César Roman Ibáñez
Yeimar Pastor Gómez Andrade
Walter Gabriel Pérez46′
55′ Damián Alberto Martínez
Nicolás Romat87′
Nelson Fernando Acevedo
Saúl Savin Salcedo Zárate
Horacio Gabriel Carabajal
Mauro Ezequiel Bogado
67′ Jalil Juan José Elías
Rodrigo Manuel Gómez45′
 5′ 75′ Walter Ariel Bou
Lucas Ramon Barrios
45′ Franco Troyansky
Fernando Coniglio90′
Marcos Hernán Peano
Fernando Diego Pellegrino
64′ Federico Emanuel Milo
Adrián Daniel Calello
Gastón González
Lorenzo Abel Faravelli
67′ Óscar Javier Méndez Albornoz
Javier Osvaldo Mendoza
Juan Ignacio Martín Nardoni
Juan Ignacio Vieyra87′
Lucas Emanuel Ríos
Nicolás Fernando Cordero69′
75′ Juan Ignacio Cavallaro
Agustín Alejandro Curruhinca46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Unionu Santa Fe. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.