Liga argentyńska - 15. kolejka Primera Division: Central Cordoba - Rosario Central 1-1 (0-0)

2 grudnia na Estadio Alfredo Terrera w Santiago del Estero odbył się pojedynek 15. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Central Cordoby i Rosario Central. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. Rodríguez 61' (samob.)

Zespół Rosario Central bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hugona Verę z Central Cordoby, a w 42. minucie Miguela Barbieriego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Nicolásowi Miraccowi z zespołu gospodarzy. W 57. minucie Juan Galeano został zastąpiony przez Franca Cristalda.

W tej samej minucie w drużynie Central Cordoby doszło do zmiany. Facundo Melivillo wszedł za Marcosa Sáncheza.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Central Cordoby Diego Rodríguez. W następstwie utraty bramki trener Central Cordoby postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Santiago Gallucciego i na pole gry wprowadził napastnika Joao Rodrígueza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Po chwili trener Rosario Central postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Leonarda Gila. Na boisko wszedł Rodrigo Villagra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Facunda Melivillo z Central Cordoby, a w 81. minucie Rodriga Villagrę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Rosario Central niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Hugo Vera. Przy zdobyciu bramki pomagał César Meli.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Rosario Central: Diego Zabala, Alan Marinelli, a na ich miejsce weszli Joaquín Pereyra, Lucas Gamba. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Emanuel Brítez, zawodnik Rosario Central. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Herrera
61′ (samob.) Diego Matías Rodríguez
Nahuel Molina Lucero
57′ Marcos Fabián Sánchez
Diego Martín Novaretti
 82′ 19′ Hugo Ismael Vera Oviedo
Leonardo Roque Gil76′
57′ Juan Daniel Galeano
Pedro Emmanuel Ojeda
70′ Santiago Alejandro Gallucci Otero
Joaquín Nicolás Pereyra90′
César Marcelo Meli
Ciro Pablo Rius Aragallo
54′ Nicolás Miracco
Facundo Ezequiel Almada
57′ Franco Sebastián Cristaldo
Agustín Lionel Allione
Mateo Montenegro
Francesco Lo Celso
57′ 78′ Facundo Emmanuel Melivillo
Rodrigo Román Villagra76′ 81′
70′ Jhoao Leandro Rodríguez González
Diego Martín Zabala Morales90′
José Adolfo Valencia Arrechea
Alan Marinelli90′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Central Cordoby, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Central Cordoby zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Gimnasia y Esgrima La Plata. Tego samego dnia CA Boca Juniors Bueons Aires zagra z jedenastką Rosario Central na jej terenie.