Liga argentyńska - 15. kolejka Primera Division: Banfield - Gimnasia 1-1 (1-1)

29 listopada na Estadio Florencio Solá w Lomasie de Zamorze odbyło się spotkanie 15. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Banfieldu i Gimnasia. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

E. Ramírez 13'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 17. i 22. drużyna Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Banfieldu wygrał 16 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Gimnasia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Eric Ramírez.

Po kwadransie gry sędzia pokazał żółtą kartkę Nelsonowi Insfránowi, piłkarzowi gości. Nelson Insfrán z Gimnasia w 29. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 15. minucie. W 32. minucie José Paradela został zmieniony przez Alexisa Martína.

Zawodnicy Banfieldu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie wyrównującą bramkę dla zespołu Banfieldu zdobył z rzutu karnego Jesus Datolo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie żółtą kartkę dostał Claudio Bravo z drużyny gospodarzy. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Gimnasia doszło do zmiany. Brahian Alemán wszedł za Leandra Contína.

A kibice Banfieldu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cristiana Fontanę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rodrigo Arciero. W 79. minucie Eric Ramírez został zmieniony przez Franca Mussisa, co miało wzmocnić drużynę Gimnasia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agustína Urziego na Nicolása Bertola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Renato Civelli, piłkarz Banfieldu.

Nelson Federico Insfrán15′ 29′
77′ Rodrigo Sebastián Arciero
Maximiliano Caire
64′ Claudio Nicolás Bravo
Maximiliano Ángel Coronel
90′ Renato Civelli
Manuel Guanini
Alexis Maldonado
Germán Guiffrey
Sergio Javier Vittor
Víctor Hugo Ayala Núñez
 33′ (k.) Jesus Alberto Datolo
Ariel Matías García
Jorge Rodriguez
José Antonio Paradela32′
83′ Agustín José Urzi
Leonardo Morales
83′ Nicolás Santiago Bertolo
Franco Gabriel Mussis79′
77′ Cristian Agustín Fontana
Pablo César Velázquez Centurión

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Gimnasia wykorzystała wszystkie zmiany.