Liga argentyńska - 14. kolejka Primera Division: Juventud Catolica - Godoy Cruz 0-2 (0-0)

25 listopada na Estadio Presbítero Bartolomé Grella w Paranej odbyło się starcie 14. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Juventudu Catolica i Godoy Cruz. Mecz zakończył się zwycięstwem Godoy Cruz 2-0.

14. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-11-25 23:00 | Stadion: Estadio Presbítero Bartolomé Grella | Arbiter: F. Rapallini
CA Patronato de la Juventud Católica
Godoy Cruz Antonio Tomba
0
2
J. Brunetta 59',73'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 20. i 24. zespół Primera Division.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Godoy Cruz wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marcelo Freites z drużyny gości. Była to 34. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Godoy Cruz rozpoczął w zmienionym składzie, za Marcela Freitesa wszedł Leandro Vella. W 54. minucie żółtą kartkę dostał Julián Chicco, zawodnik Juventudu Catolica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Godoy Cruz w 59. minucie spotkania, gdy Juan Brunetta strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tomás Badaloni.

W 61. minucie Gabriel Compagnucci został zastąpiony przez Hugona Silveirę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Miguel Jacquet z Godoy Cruz. Trener Juventudu Catolica postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika José Rosalesa i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Delgadilla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 72. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Hugonowi Silveirze z drużyny gospodarzy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Godoy Cruz doszło do zmiany. Valentín Burgoa wszedł za Gabriela Alanísa.

Drużyna Juventudu Catolica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie Juan Brunetta po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola asystował Kevin Gutiérrez.

W 75. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mathíasowi Aberowi, zawodnikowi gospodarzy. Po chwili trener Godoy Cruz postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Brunettę wszedł Nahuel Arena, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Hugo Silveira osłabiając drużynę Juventudu Catolica. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 72. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Juan Cruz Bolado
75′ Mathías Nicolás Abero Villan
Joaquín Varela
71′ José Santiago Rosales
Gabriel Gustavo Alanís73′
54′ Julián Antonio Chicco
Juan Andrada
61′ Gabriel Carlos Compagnucci
Agustín Manzur
71′ Nicolás Delgadillo Godoy
Leandro Vella46′
Santiago Briñone
Ezequiel Eduardo Bullaude
61′ 72′ 88′ Hugo Gabriel Silveira Pereira
Sebastián Ariel Lomónaco

Jeśli drużyna Juventudu Catolica nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Juventudu Catolica w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.