Liga argentyńska - 14. kolejka Primera Division: Gimnasia - Arsenal de Sarandi 0-1 (0-1)

24 listopada na Estadio Juan Carmelo Zerillo w La Plata odbyło się spotkanie 14. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Gimnasia i Arsenalu de Sarandi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Arsenalu de Sarandi 1-0.

14. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-11-24 23:40 | Stadion: Estadio Juan Carmelo Zerillo | Arbiter: F. Echenique
Gimnasia y Esgrima La Plata
Arsenal de Sarandí
0
1
J. García 4'

Drużyna Gimnasia przed meczem zajmowała 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Arsenalu de Sarandi wygrał 10 razy i zanotował pięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Juan García.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał José Paradela z jedenastki gospodarzy. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arsenalu de Sarandi.

Drugą połowę drużyna Gimnasia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matíasa Mirandę wszedł Brahian Alemán. W 61. minucie Joel Soñora zastąpił Emiliana Méndeza.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Arsenalu de Sarandi doszło do zmiany. Nicolás Giménez wszedł za Juana Garcíę. Trener Gimnasia postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika José Paradelę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Velázqueza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

W 75. minucie Juan Kaprof został zmieniony przez Ezequiela Rescaldaniego, co miało wzmocnić drużynę Arsenalu de Sarandi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matíasa Mellusa na Jesúsa Vargasa w 86. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Franco Sbuttoni
86′ Matías Germán Melluso
Fernando Torrent Guidi
Víctor Hugo Ayala Núñez
Gastón Maximiliano Álvarez Suárez
Ariel Matías García
Lucas Ezequiel Piovi
46′ Matías Miranda
Joel Soñora61′
21′ 72′ José Antonio Paradela
Alejo Antilef
46′ Brahian Milton Alemán Athaydes
Nicolás Giménez67′
Franco Gabriel Mussis
Emiliano Jorge Rubén Méndez61′ 79′
86′ Jesús Armando Vargas Rojas
Lautaro Joel Parisi
72′ Pablo César Velázquez Centurión
Ezequiel Edison Rescaldani75′

Przewaga zespołu Gimnasia w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Gimnasia obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.