Liga argentyńska - 14. kolejka Primera Division: Banfield - Velez 1-0 (0-0)

W spotkaniu 14. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Banfieldu wygrała z Velez 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Florencio Solá w Lomasie de Zamorze.

R. Lenis 66'

Zespół Banfieldu przed meczem zajmował 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze jedenastka Velez wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lautarowi Gianettiemu z Velez. Była to ósma minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez zespół Banfieldu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Reinaldo Lenis. Asystę przy golu zaliczył Jorge Rodriguez.

W 72. minucie Reinaldo Lenis został zmieniony przez Nicolása Bertola. W tej samej minucie trener Velez postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Agustína Bouzata. Na boisko wszedł Luca Orellano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Banfieldu: Jesus Datolo, Julián Carranza, na ich miejsce weszli: Giuliano Galoppo, Junior Arias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pabla Galdamesa, Thiaga Almady zajęli: Gastón Giménez, Maximiliano Romero.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliána Carranzę z Banfieldu, a w 81. minucie Leandra Fernándeza z drużyny przeciwnej.

Agustín Bouzat72′
87′ Jesus Alberto Datolo
Fernando Gago
Jorge Rodriguez
Pablo Ignacio Galdames Millán72′
Agustín José Urzi
Leandro Miguel Fernández81′
74′ 90′ Julián Simón Carranza
Thiago Ezequiel Almada77′
 66′ 72′ Reinaldo Lenis Montes
Miguel Marcelo Brizuela
87′ Giuliano Galoppo
Gastón Claudio Giménez72′
Nicolás Linares
Luca Nicolás Orellano72′
90′ Junior Gabriel Arias Cácerers
Francisco Gabriel Ortega
72′ Nicolás Santiago Bertolo
Maximiliano Samuel Romero77′

Przewaga jedenastki Velez w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Velez pokazał dwie.