Liga argentyńska - 13. kolejka Primera Division: Velez - Boca Juniors 0-0

11 listopada na Estadio José Amalfitani w Capital Federal odbył się mecz 13. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Velez i Boca Juniors. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

13. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-11-11 00:00 | Stadion: Estadio José Amalfitani | Arbiter: P. Loustau
Vélez Sársfield Buenos Aires
CA Boca Juniors Bueons Aires
0
0

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się szósty i trzeci zespół Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań drużyna Boca Juniors (”Los Xeneizes”) wygrała 21 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Frankowi Fabrze, zawodnikowi gości. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę obejrzał Frank Fabra, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 62. minucie żółtą kartkę dostał Iván Marcone z ”Los Xeneizes”. Chwilę później trener Boca Juniors postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alexisa Maca wszedł Júnior Alonso, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Los Xeneizes” utrzymać remis. Po chwili trener Velez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Thiago Almada, a murawę opuścił Lucas Robertone.

W tej samej minucie Leandro Fernández został zmieniony przez Maximiliana Romera. W 72. minucie Mauro Zarate został zmieniony przez Jana Hurtadę, a za Agustína Almendrę wszedł na boisko Eduardo Salvio, co miało wzmocnić zespół Boca Juniors. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Agustína Bouzata na Álvara Barreala. Między 87. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Los Xeneizes” i jedną drużynie przeciwnej.

Julio Alberto Buffarini
89′ Braian Ezequiel Cufré
Frank Yusty Fabra Palacios46′ 61′
Hernán De La Fuente
Carlos Roberto Izquierdoz
41′ Lautaro Daniel Gianetti
Lisandro Ezequiel López Dessypris11′
83′ Agustín Bouzat
Agustín Ezequiel Almendra80′
33′ Nicolás Martín Domínguez
Nicolás Capaldo Toboas
Fernando Gago
Alexis Mac Allister63′
71′ Lucas Gastón Robertone
Iván José Marcone62′
11′ 71′ Leandro Miguel Fernández
Júnior Osmar Ignacio Alonso Mujica63′
83′ Álvaro Martín Barreal
Daniele De Rossi
Miguel Marcelo Brizuela
Eduardo Antonio Salvio80′
Pablo Ignacio Galdames Millán
Ramón Darío Ábila
71′ Thiago Ezequiel Almada
Jan Carlos Hurtado Anchico72′ 90′
71′ Maximiliano Samuel Romero
Sebastián Villa Cano

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.