Liga argentyńska - 13. kolejka Primera Division: River Plate - Rosario Central 0-1 (0-0)

W pojedynku 13. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 10 listopada, jedenastka River Plate przegrała z Rosario Central 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Capital Federal.

13. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-11-10 15:00 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: F. Echenique
CA River Plate Buenos Aires
CA Rosario Central
0
1
L. Gamba 46'

Drużyna River Plate bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 starć drużyna River Plate wygrała 22 razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Emanuel Brítez z jedenastki gości. Była to 32. minuta pojedynku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie Lucas Gamba dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 59. minucie Diego De La Cruz został zastąpiony przez Juana Quinterę. W 64. minucie kartkę dostał Lucas Martínez, zawodnik River Plate. Chwilę później trener Rosario Central postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Sebastián Ribas, a murawę opuścił Claudio Riaño.

A kibice River Plate nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ignacia Scocca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Matías Suárez. W tej samej minucie Rafael Borré został zmieniony przez Lucasa Pratto, co miało wzmocnić drużynę River Plate. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Gila na Carlosa Colaza w 73. minucie oraz Lucasa Gambę na Joaquína Pereyrę w tej samej minucie. Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Miguel Ángel Barbieri84′
64′ Lucas Martínez Quarta
Emanuel Brítez32′
Gonzalo Ariel Montiel
Nahuel Molina Lucero
Javier Horacio Pinola
Diego Martín Novaretti
59′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Leonardo Roque Gil73′
Ignacio Martín Fernández
Pedro Emmanuel Ojeda
77′ Exequiel Alejandro Palacios
Fabián Andrés Rinaudo90′
Enzo Perez
Ciro Pablo Rius Aragallo
68′ Matías Ezequiel Suárez
Lucas Emanuel Gamba  46′ 80′
68′ Rafael Santos Borré Maury
Carlos Nicolás Colazo73′
59′ Juan Quintero
Joaquín Nicolás Pereyra80′
68′ Lucas David Pratto
Diego Martín Zabala Morales
68′ Ignacio Martín Scocco
Sebastián César Helios Ribas Barbato68′

Przewaga zespołu River Plate w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Rosario Central pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.