Liga argentyńska - 13. kolejka Primera Division: Newell's Old Boys - Defensa y Justicia 2-0 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Newell's Old Boys zwyciężyła z Defensa y Justicia 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Estadio Marcelo Alberto Bielsa w Rosario.

M. Fórmica 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka Newell's Old Boys wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newell's Old Boys w drugiej minucie spotkania, gdy Maxi Rodriguez zdobył z karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Julián Fernández z Newell's Old Boys. Była to 39. minuta meczu.

Drużyna Defensa y Justicia ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik ustalił Mauro Fórmica. Asystę przy golu zaliczył Mariano Bíttolo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę zespół Defensa y Justicia wyszedł w zmienionym składzie, za Fernanda Márqueza wszedł Ignacio Aliseda. W 52. minucie za Julia Gonzáleza wszedł Braian Ojeda.

Po chwili trener Newell's Old Boys postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Salinasa. Na boisko wszedł Lucas Albertengo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Braian Ojeda, zawodnik gości. W 67. minucie w drużynie Newell's Old Boys doszło do zmiany. Braian Rivero wszedł za Maura Fórmicę.

A kibice Defensa y Justicia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bautistę Merliniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexis Castro. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Newell's Old Boys doszło do zmiany. Alexis Rodríguez wszedł za Maxiego Rodrigueza. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Braianowi Rivero z zespołu gospodarzy.

Juan Gabriel Rodríguez
39′ Julián Rodrigo Fernández
Neri Raúl Cardozo
 44′ 67′ Mauro Abel Fórmica
Alexis Castro74′
Lucas Ariel Villarruel
Raúl Alberto Loaiza Morelos
Luis Leal
Diego Martín Rodríguez Berrini
62′ Rodrigo Javier Salinas
Fernando Andrés Márquez46′
 2′ (k.) 75′ Maxi Rodriguez
Francisco Javier Cerro
67′ 90′ Braian Abel Rivero
Bautista Merlini74′
62′ Lucas Gabriel Albertengo
Braian Óscar Ojeda Rodríguez52′ 66′
75′ Alexis Rodríguez
Ignacio Santiago Aliseda46′

Przewaga drużyny Defensa y Justicia w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Newell's Old Boys, a zawodnikom gości pokazał jedną.