Liga argentyńska - 13. kolejka Primera Division: Godoy Cruz - Independiente Avellaneda 1-2 (1-0)

W meczu 13. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 10 listopada, zespół Godoy Cruz przegrał z Independiente Avellaneda 1-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Malvinas Argentinas w Mendozie.

S. Romero 64'

Zespół Godoy Cruz przed meczem zajmował 24. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Godoy Cruz wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartką został ukarany Néstor Breitenbruch, zawodnik Godoy Cruz.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Godoy Cruz otworzyli wynik. W 12. minucie Santiago García dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Agustín Aleo.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Joaquín Varela z Godoy Cruz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Godoy Cruz.

Drugą połowę drużyna Godoy Cruz rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joaquína Varelę wszedł Miguel Jacquet.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Godoy Cruz Juan Bolado. Po godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tomás Cardona osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Independiente Avellaneda w 64. minucie spotkania, gdy Silvio Romero zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 70. minucie Martín Benítez zastąpił Andrésa Roa. W tej samej minucie w drużynie Godoy Cruz doszło do zmiany. Miguel Merentiel wszedł za Leandra Vellę. W następstwie utraty bramki trener Godoy Cruz postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Juana Brunettę i na pole gry wprowadził napastnika Tomása Badaloniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Godoy Cruz: Fabiánowi Henríquezowi w 83. i Agustínowi Aleo w 85. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

García Correa
59′ (samob.) Juan Cruz Bolado
Martin Campana
85′ Agustín Ignacio Aleo
Jorge Nicolás Figal85′
7′ Néstor Adriel Breitenbruch
Alan Javier Franco
61′ Tomás Cardona
Juan Manuel Sánchez Miño
28′ 46′ Joaquín Varela
Gaston Silva
Juan Andrada
Domingo Felipe Blanco90′
71′ Juan Francisco Brunetta
Nicolás Mario Domingo
Kevin Facundo Gutiérrez
Lucas Daniel Romero
83′ Fabián Gastón Henríquez
Martín Nicolás Benítez70′
70′ Leandro Vella
Silvio Ezequiel Romero  64′ (k.)
 12′ Santiago Damián García Correa
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz
Andrés Ulises Mehring
Milton David Álvarez
46′ Miguel Isaías Jacquet Duarte
Andrés Felipe Roa Estrada70′
71′ Tomás Oscar Badaloni
Gastón Alberto Togni
70′ Miguel Ángel Merentiel Serrano
Cristian Gabriel Chávez

Zespół Independiente Avellaneda był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Godoy Cruz zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Godoy Cruz pokazał cztery żółte oraz jedną czerwoną.