Liga argentyńska - 12. kolejka Primera Division: Independiente Avellaneda - San Lorenzo 2-1 (1-0)

4 listopada na Estadio Libertadores de América odbył się pojedynek 12. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Independiente Avellaneda i San Lorenzo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Independiente Avellaneda 2-1.

12. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-11-04 00:00 | Stadion: Estadio Libertadores de América | Arbiter: P. Loustau
CA Independiente Avellaneda
CA San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
2
1
S. Romero 43',62'
Ó. Romero 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Drużyna San Lorenzo wygrała aż 18 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Herrerę z San Lorenzo, a w 31. minucie Andrésa Roa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Independiente Avellaneda w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dającego prowadzenie gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Silvio Romero. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Juan Sánchez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Independiente Avellaneda.

Niedługo później Óscar Romero wywołał eksplozję radości wśród kibiców San Lorenzo, zdobywając bramkę w 51. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Brunona Pittóna.

Między 52. a 54. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Adolfo Gaich został zastąpiony przez Nicolása Blandiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Independiente Avellaneda w 62. minucie spotkania, gdy Silvio Romero strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Chwilę później trener Independiente Avellaneda postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Andrésa Roa. Na boisko wszedł Domingo Blanco, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 66. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Independiente Avellaneda i jedną drużynie przeciwnej. Trener San Lorenzo postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Santiago Verginiego i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Díaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie w drużynie San Lorenzo doszło do zmiany. Cristian Barrios wszedł za Óscara Romera.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Sebastián Palacios z Independiente Avellaneda oraz Fabricio Coloccini z San Lorenzo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Domínguez Ruiz
66′ Martin Campana
Sebastián Alberto Torrico
67′ Jorge Nicolás Figal
Bruno Alejandro Pittón
52′ 69′ Pablo Javier Pérez
Santiago Vergini77′ 79′
31′ 64′ Andrés Felipe Roa Estrada
Gerónimo Gastón Poblete
Lucas Daniel Romero
Juan Edgardo Ramírez
74′ Martín Nicolás Benítez
Óscar David Romero Villamayor  51′ 52′ 82′
 43′, 62′ (k.) Silvio Ezequiel Romero
Cristian Nahuel Barrios82′
64′ Domingo Felipe Blanco
Lucas Ariel Menossi
69′ 77′ Nicolás Mario Domingo
Mauro Rodolfo Pittón
Cristian Gabriel Chávez
Nicolás Blandi62′
74′ 90′ Sebastián Alberto Palacios
Alexander Díaz79′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Independiente Avellaneda, a piłkarzom gości przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.