Reklama

Reklama

Liga argentyńska - 12. kolejka Primera Division: Defensa y Justicia - Argentinos Juniors 0-0

W starciu 12. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 4 listopada, jedenastka Defensa y Justicia zremisowała z Argentinos Juniors 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Norberto Tito Tomaghello we Florencio Vareli.

W  starciu 12. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 4 listopada, jedenastka Defensa y Justicia zremisowała  z Argentinos Juniors  0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Norberto Tito Tomaghello we Florencio Vareli.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Defensa y Justicia przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to zespół Argentinos Juniors zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna Argentinos Juniors wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 13. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Defensa y Justicia i jedną drużynie przeciwnej.

Reklama

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie Miguel Torrén został zastąpiony przez Marcosa Angeleriego. Po godzinie gry w zespole Defensa y Justicia doszło do zmiany. Ignacio Aliseda wszedł za Fernanda Márqueza.

Chwilę później trener Argentinos Juniors postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Matka Miljevica. Na boisko wszedł Diego Sosa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie Nicolás Fernández został zmieniony przez Nicolása Manę, a za Neriego Cardoza wszedł na boisko Braian Ojeda, co miało wzmocnić drużynę Defensa y Justicia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa Maca na Matíasa Romerę.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Argentinos Juniors zawalczy o kolejne punkty w Capital Federal. Jego rywalem będzie CA San Lorenzo de Almagro Buenos Aires. Natomiast w niedzielę Newell's Old Boys Rosario będzie gościć jedenastkę Defensa y Justicia.

Reklama

Reklama

Reklama