Liga argentyńska - 11. kolejka Primera Division: Velez - Huracán Buenos Aires 0-0

31 października na Estadio José Amalfitani w Capital Federal odbyło się spotkanie 11. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Velez i Huracánu Buenos Aires. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

11. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-10-31 23:10 | Stadion: Estadio José Amalfitani | Arbiter: N. Pitana
Vélez Sársfield Buenos Aires
CA Huracán Buenos Aires
0
0

Drużyna Velez bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Velez wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 34. minucie kartkę dostał Mauro Bogado z zespołu gości.

W tej samej minucie Gastón Giménez został zastąpiony przez Fernanda Gagę. Między 39. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Huracánu Buenos Aires i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Velez wyszła w zmienionym składzie, za Agustína Bouzata wszedł Thiago Almada. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Velez: Maximilianowi Romerowi w 48. i Brianowi Cufrému w 61. minucie.

Chwilę później trener Velez postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Leandro Fernández, a murawę opuścił Maximiliano Romero. W 73. minucie kartką został ukarany Lucas Merolla, piłkarz gości. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Fernando Coniglio wszedł za Lucasa Barrios.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Rodrigowi Gómezowi z Huracánu Buenos Aires. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Adrián Calello wszedł za Maura Bogada. Trener Huracánu Buenos Aires postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Rodriga Gómeza i na pole gry wprowadził napastnika Nicolása Cordera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Carlos Luciano Araujo
61′ Braian Ezequiel Cufré
Lucas Mariano Bareiro39′
Lautaro Daniel Gianetti
Gonzalo Bettini
Tomás Ezequiel Guidara
César Roman Ibáñez45′
46′ Agustín Bouzat
Lucas Gabriel Merolla73′
Nicolás Martín Domínguez
Saúl Savin Salcedo Zárate
34′ Gastón Claudio Giménez
Rodrigo Manuel Gómez77′ 90′
Lucas Gastón Robertone
Mauro Ezequiel Bogado34′ 78′
48′ 63′ Maximiliano Samuel Romero
Walter Gabriel Pérez
34′ 42′ Fernando Gago
Adrián Daniel Calello78′
Pablo Ignacio Galdames Millán
Lorenzo Abel Faravelli
Francisco Gabriel Ortega
Martín Exequiel Ojeda
46′ Thiago Ezequiel Almada
Fernando Coniglio75′
63′ Leandro Miguel Fernández
Nicolás Fernando Cordero90′

Wyraźna przewaga jedenastki Velez nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Huracánu Buenos Aires.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Velez, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.