Liga argentyńska - 11. kolejka Primera Division: Union Santa Fe - Independiente Avellaneda 2-2 (0-2)

30 października na Estadio 15 de Abril w Ciudadzie de Santa Fe odbyło się spotkanie 11. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Unionu Santa Fe i Independiente Avellaneda. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

S. Romero 25',44'

Drużyna Independiente Avellaneda przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Independiente Avellaneda wygrał aż sześć razy, zremisował 10, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Independiente Avellaneda otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Silvio Romero. Sytuację bramkową stworzył Pablo Pérez.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fabricia Bustosa z Independiente Avellaneda, a w 32. minucie Nelsona Aceveda z drużyny przeciwnej. W 34. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Fabricio Bustos z Independiente Avellaneda i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 31. minucie. W 38. minucie Domingo Blanco został zastąpiony przez Juana Sáncheza.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pabla Péreza z Independiente Avellaneda, a w 43. minucie Yeimara Gómeza z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Silvio Romero z Independiente Avellaneda. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Damiánowi Martínezowi z drużyny gospodarzy.

W 46. minucie Nelson Acevedo został zmieniony przez Juana Cavallara, co miało wzmocnić zespół Unionu Santa Fe. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cecilia Domíngueza na Nicolása Dominga w 55. minucie oraz Silvia Romera na Gastóna Togniego w tej samej minucie. W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Martína Beníteza, piłkarza gości.

A kibice Unionu Santa Fe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Franca Troyanskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Damián Martínez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Waltera Bou z Unionu Santa Fe, a w 88. minucie Gastona Silvę z drużyny przeciwnej. W 89. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Walter Bou.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Nicolásowi Mazzoli, zawodnikowi Unionu Santa Fe.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później wynik ustalił Nicolás Mazzola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Franco Troyansky.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Alan Javier Franco
43′ Yeimar Pastor Gómez Andrade
Gaston Silva88′
45′ 68′ Damián Alberto Martínez
Domingo Felipe Blanco38′
32′ 46′ Nelson Fernando Acevedo
Pablo Javier Pérez39′
Horacio Gabriel Carabajal
Lucas Daniel Romero
Jalil Juan José Elías
Silvio Ezequiel Romero  25′, 44′ (k.) 68′
 90′ 90′ Nicolás Mario Mazzola
Cecilio Andrés Domínguez Ruiz55′
 89′ (k.) 74′ Walter Ariel Bou
Andrés Felipe Roa Estrada
46′ Juan Ignacio Cavallaro
Gastón Alberto Togni68′
68′ Franco Troyansky
Cristian Gabriel Chávez

Przewaga drużyny Unionu Santa Fe w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Unionu Santa Fe w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a w drugiej dwie żółte.

Drużyna Unionu Santa Fe w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.