Liga argentyńska - 11. kolejka Primera Division: River Plate - Colon de Santa Fe 2-1 (0-0)

W starciu 11. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 30 października, drużyna River Plate wygrała z Colon de Santa Fe 2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti w Capital Federal.

11. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-10-30 01:20 | Stadion: Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti | Arbiter: N. Lamolina
L. Martínez 80' (samob.)

Jedenastka River Plate bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował siódme miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna River Plate wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko siedem.

Od pierwszych minut zespół River Plate zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Colon de Santa Fe była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 25. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy River Plate w 53. minucie spotkania, gdy Diego De La Cruz strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Matías Suárez.

W 59. minucie Rodrigo Aliendro został zmieniony przez Cristiana Esparzę. W 63. minucie w zespole River Plate doszło do zmiany. Juan Quintero wszedł za Diego De La Cruza.

Niedługo później Rafael Borré wywołał eksplozję radości wśród kibiców River Plate, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Colon de Santa Fe doszło do zmiany. Tomás Chancalay wszedł za Aleksa Viga. Po chwili trener River Plate postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Borrégo. Na boisko wszedł Lucas Pratto, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 80. minucie do własnej bramki trafił zawodnik River Plate Lucas Martínez. Trener Colon de Santa Fe postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Cristiana Bernardiego i na pole gry wprowadził napastnika Santiago Pierottiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespołowi Colon de Santa Fe zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny River Plate.

Gonzalo Daniel Escobar
80′ (samob.) 30′ Lucas Martínez Quarta
Emanuel Olivera
Gonzalo Ariel Montiel
Guillermo Luis Ortíz
Javier Horacio Pinola
Alex Vigo66′
 53′ 63′ Diego Nicolás De La Cruz Arcosa
Rodrigo Germán Aliendro40′ 59′
Ignacio Martín Fernández
Cristian Oscar Bernardi81′
Exequiel Alejandro Palacios
Marcelo Alejandro Estigarribia Balmori
25′ Enzo Perez
Federico Eduardo Lértora
 63′ 73′ Rafael Santos Borré Maury
Cristian Gabriel Esparza59′
63′ Juan Quintero
Matías Lionel Fritzler
73′ Lucas David Pratto
Santiago Pierotti81′
Ignacio Martín Scocco
Tomás Alejandro Chancalay66′

Zespół River Plate był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Colon de Santa Fe zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna River Plate w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.