Liga argentyńska - 10. kolejka Primera Division: Rosario Central - Velez 0-1 (0-0)

20 października na Estadio Dr. Lisandro de la Torre odbyło się spotkanie 10. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Rosario Central i Velez. Mecz zakończył się zwycięstwem Velez 1-0.

10. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-10-20 22:45 | Stadion: Estadio Dr. Lisandro de la Torre | Arbiter: A. Penel
CA Rosario Central
Vélez Sársfield Buenos Aires
0
1
L. Fernández 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Velez wygrał 15 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Diego Novarettiemu z Rosario Central. Była to 36. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Fabiánowi Rinaudzie, piłkarzowi gospodarzy. W 61. minucie Leonardo Gil został zastąpiony przez Nestora Ortigozę.

Trener Velez postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Lucasa Robertonego i na pole gry wprowadził napastnika Thiaga Almadę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Velez doszło do zmiany. Leandro Fernández wszedł za Maximiliana Romera. Po chwili trener Rosario Central postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Colaza. Na boisko wszedł Diego Zabala, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 80. minucie w drużynie Rosario Central doszło do zmiany. Sebastián Ribas wszedł za Lucasa Gambę.

Bramkarz Rosario Central wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Leandro Fernández. Asystę zaliczył Lautaro Gianetti.

W 87. minucie kartkę otrzymał Leandro Fernández z zespołu gości. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce Velez doszło do zmiany. Álvaro Barreal wszedł za Agustína Bouzata.

Lautaro Daniel Gianetti
36′ Diego Martín Novaretti
Tomás Ezequiel Guidara
78′ Carlos Nicolás Colazo
Agustín Bouzat90′
61′ Leonardo Roque Gil
Nicolás Martín Domínguez
56′ Fabián Andrés Rinaudo
Gastón Claudio Giménez
Ciro Pablo Rius Aragallo
Lucas Gastón Robertone67′
Claudio Maximiliano Riaño
Maximiliano Samuel Romero72′
80′ Lucas Emanuel Gamba
Álvaro Martín Barreal90′
61′ Nestor Ezequiel Ortigoza
Miguel Marcelo Brizuela
Rodrigo Román Villagra
Pablo Ignacio Galdames Millán
78′ Diego Martín Zabala Morales
Thiago Ezequiel Almada67′
80′ Sebastián César Helios Ribas Barbato
Leandro Miguel Fernández72′  81′ 87′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.