Liga argentyńska - 10. kolejka Primera Division: Juventud Catolica - Newell's Old Boys 1-3 (0-1)

19 października na Estadio Presbítero Bartolomé Grella w Paranej odbyło się starcie 10. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Juventudu Catolica i Newell's Old Boys. Mecz zakończył się zwycięstwem Newell's Old Boys 3-1.

10. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-10-19 22:45 | Stadion: Estadio Presbítero Bartolomé Grella | Arbiter: F. Rapallini
M. Fórmica 83'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 17. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newell's Old Boys w 19. minucie spotkania, gdy Rodrigo Salinas strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Newell's Old Boys.

Drugą połowę zespół Juventudu Catolica rozpoczął w zmienionym składzie, za Damiána Lemosa, José Barreta weszli Dardo Miloc, José Rosales. Trener Newell's Old Boys postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Aníbala Morena. Na boisko wszedł Lucas Villarruel, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie Rodrigo Salinas zastąpił Cristiana Insaurraldego. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Mathíasa Abera, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Juventudu Catolica doszło do zmiany. Juan Franzoni wszedł za Juliána Chicca.

Dopiero w drugiej połowie Lucas Albertengo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Newell's Old Boys, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Mariana Bíttola.

W 82. minucie w zespole Newell's Old Boys doszło do zmiany. Mauro Fórmica wszedł za Denisa Rodrígueza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newell's Old Boys w 83. minucie spotkania, gdy Mauro Fórmica strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Maxi Rodriguez.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Ángelo Gabrielli z drużyny gości.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 82 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania gola pocieszenia strzelił Cristian Tarragona. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Alan Aguerre
80′ Mathías Nicolás Abero Villan
Mariano Bíttolo
Christian Chimino
Ángelo Emanuel Gabrielli Scaroni84′
3′ Matías Andrés Escudero
Santiago Juan Gentiletti Selak3′
Federico Mancinelli
Cristian Franco Lema
80′ Julián Antonio Chicco
Julián Rodrigo Fernández
Gabriel Carlos Compagnucci
Aníbal Ismael Moreno71′
17′ 46′ Damián Oscar Lemos
Denis Rodríguez82′
46′ José Barreto
Lucas Gabriel Albertengo  80′
 90′ Cristian Alberto Tarragona
Mauro Abel Fórmica82′  83′
46′ Dardo Federico Miloc
Lucas Ariel Villarruel71′
46′ José Santiago Rosales
Cristian Manuel Insaurralde79′
80′ Juan Cruz Franzoni
Alexis Rodríguez

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Juventudu Catolica w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.