Liga argentyńska - 10. kolejka Primera Division: Huracán Buenos Aires - San Lorenzo 2-0 (1-0)

20 października na Estadio Tomás Adolfo Ducó w Capital Federal odbył się mecz 10. kolejki argentyńskiej Primera Division pomiędzy drużynami Huracánu Buenos Aires i San Lorenzo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Huracánu Buenos Aires 2-0.

F. Coniglio 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Huracánu Buenos Aires przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to jedenastka San Lorenzo zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół San Lorenzo wygrał aż 11 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Już w pierwszych minutach drużyna San Lorenzo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie sędzia przyznał kartkę Norbertowi Briascowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Huracánu Buenos Aires w 26. minucie spotkania, gdy Lucas Barrios strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rodrigo Gómez.

Od 37. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Huracánu Buenos Aires. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Huracánu Buenos Aires.

Drugą połowę drużyna San Lorenzo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fernanda Belluschiego wszedł Óscar Romero. Między 47. a 53. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie Ezequiel Cerutti został zmieniony przez Alexandra Díaza. W 64. minucie w jedenastce Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Gonzalo Bettini wszedł za Juana Garra. W 70. minucie w zespole Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Fernando Coniglio wszedł za Lucasa Barrios.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Ángela Romera, zawodnika San Lorenzo. Chwilę później trener San Lorenzo postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Héctora Fértolego. Na boisko wszedł Adam Bareiro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Huracánu Buenos Aires doszło do zmiany. Adrián Calello wszedł za Norberta Briasca.

W 81. minucie kartką został ukarany Gerónimo Poblete, piłkarz gości.

Jedenastka San Lorenzo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Fernando Coniglio.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Fabricio Coloccini
37′ César Roman Ibáñez
Gino Peruzzi Lucchetti84′
45′ Lucas Gabriel Merolla
Bruno Alejandro Pittón
Saúl Savin Salcedo Zárate
Fernando Daniel Belluschi46′
Mauro Ezequiel Bogado
Mauro Rodolfo Pittón47′
37′ Rodrigo Manuel Gómez
Gerónimo Gastón Poblete81′
 26′ 50′ 70′ Lucas Ramon Barrios
Ángel Elías Romero Iparraguirre75′
23′ 78′ Belekyan Norberto Alejandro Briasco
Ezequiel Osvaldo Cerutti57′
64′ Juan Fernando Garro
Héctor Fértoli78′
Fernando Diego Pellegrino
Sebastián Alberto Torrico
64′ Gonzalo Bettini
Santiago Vergini
Walter Gabriel Pérez
Lucas Ariel Menossi
78′ Adrián Daniel Calello
Juan Edgardo Ramírez
Lorenzo Abel Faravelli
Óscar David Romero Villamayor46′
Juan Ignacio Vieyra
Adam Fernando Bareiro Gamarra78′ 90′
70′  83′ 44′ Fernando Coniglio
Alexander Díaz57′ 87′

Przewaga zespołu San Lorenzo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom Huracánu Buenos Aires, a piłkarzom gości przyznał siedem.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.