25. kolejka Primera Division: Vélez Sársfield Buenos Aires - Club Atlético Lanús 4-0 (1-0)

W starciu 25. kolejki argentyńskiej Primera Division, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Velez wysoko wygrała z Lanus 4-0 (1-0).

R. Salinas 74'

Jedenastka Velez bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Velez wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Velez w 34. minucie spotkania, gdy Agustín Bouzat zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Velez.

Drużyna Lanus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie Agustín Bouzat ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0. Sytuację bramkową stworzył Leandro Fernández.

W 60. minucie José Gómez został zastąpiony przez Pabla Martíneza.

W 61. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Agustín Bouzat z Velez. Bramka padła po podaniu Leandra Fernándeza.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rolanda Garcíę z Lanus, a w 69. minucie Nicolása Domíngueza z drużyny przeciwnej. W 71. minucie w jedenastce Velez doszło do zmiany. Yamil Asad wszedł za Lucasa Robertonego. Trener Velez wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rodriga Salinasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Leandro Fernández. Posunięcie trenera było słuszne. Rodriga Salinasa zdobył kolejną bramkę w 74. minucie spotkania.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Lanus doszło do zmiany. Leonel Di Plácido wszedł za Gabriela Carrasca.

Niedługo później Rodrigo Salinas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Velez, strzelając kolejnego gola w 74. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Joaquín Laso.

W 76. minucie Brian Cufré został zmieniony przez Ricarda Díaza, co miało wzmocnić drużynę Velez. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lautara Acostę na Guillerma Acostę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Gabriel Darío Carrasco73′
76′ Braian Ezequiel Cufré
Rolando García Guerreño68′
Lautaro Daniel Gianetti
José Luis Gómez60′
Joaquín Marcelo Laso
Tiago Pagnussat
 34′, 55′, 61′ Agustín Bouzat
Tomás Belmonte
69′ Nicolás Martín Domínguez
Nicolás Pasquini
Gastón Claudio Giménez
Facundo Tomás Quignón
71′ Lucas Gastón Robertone
Lautaro Acosta77′
72′ Leandro Miguel Fernández
Leonel Di Plácido73′
76′ Ricardo Gastón Díaz
Marco Natanel Torsiglieri
Pablo Ignacio Galdames Millán
Guillermo Gastón Acosta77′
Luca Nicolás Orellano
Matías Donato
71′ Yamil Rodrigo Asad
Pablo Daniel Martínez Morales60′
72′  74′ Rodrigo Javier Salinas