25. kolejka Primera Division: Juventud Catolica - Argentinos Juniors 2-1 (2-1)

W meczu 25. kolejki argentyńskiej Primera Division, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Juventudu Catolica wygrał z Argentinos Juniors 2-1 (2-1).

25. kolejka Argentyna - Primera Division
2019-04-07 20:15 | Stadion: Estadio Presbítero Bartolomé Grella | Arbiter: F. Rapallini
G. Hauche 44'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 22. drużyna Primera Division.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Juventudu Catolica.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Horacio Carabajal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Juventudu Catolica, zdobywając bramkę w 19. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Federico Bravo.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Juventud Catolica: Lautarowi Geminianiemu w 24. i Federicowi Bravowi w 29. minucie.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Horacio Carabajal z Juventudu Catolica. W zdobyciu bramki pomógł Germán Berterame.

W 39. minucie kartkę obejrzał Enrique Borja z Argentinos Juniors.

Zawodnicy Argentinos Juniors odpowiedzieli strzeleniem gola. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Gabriel Hauche. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Drugą połowę drużyna Argentinos Juniors rozpoczęła w zmienionym składzie, za Enrique Borję wszedł Leandro Paiva. W 47. minucie kartką został ukarany Damián Lemos, zawodnik Juventudu Catolica.

W 60. minucie za Horacia Carabajala wszedł Faustino Dettler. W tej samej minucie Matías Romero został zmieniony przez Claudia Spinellego, co miało wzmocnić zespół Argentinos Juniors. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Germána Berteramego na Santiago Briñonego w 72. minucie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Alexisowi Macowi z jedenastki gości.

Kibice Juventudu Catolica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ezequiela Rescaldaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Gabriel Ávalos. W 90. minucie kartkę dostał Leandro Paiva, piłkarz gości. Zespołowi Argentinos Juniors zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Juventudu Catolica.

Jonathan Sebastián Galván
24′ Lautaro Dante Geminiani
Elías José Gómez
Dylan Gissi
Carlos Gustavo Quintana
Bruno Saúl Urribarri
Jonathan Alexis Sandoval Rojas
29′ Federico Bravo
Alexis Mac Allister78′
 19′, 30′ 60′ Horacio Gabriel Carabajal
Franco David Moyano
Gabriel Carlos Compagnucci
Matías Alexis Romero60′
47′ Damián Oscar Lemos
Enrique Javier Borja39′ 46′
72′ Germán Berterame
Damián Iván Batallini
87′ Gabriel Ávalos Stumpfs
Francis Manuel Mac Allister
72′ Santiago Briñone
Leandro Gastón Paiva Santurión46′ 90′
60′ Faustino Dettler
Leonardo Nicolás Pisculichi
87′ Ezequiel Edison Rescaldani
Claudio Paul Spinelli60′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Juventudu Catolica, a w drugiej jedną. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Argentinos Juniors w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.